Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Podatki

J.Emilewicz o niezapłaconych podatkach Facebooka w Polsce

22.05.2018 18:07  Podatki
J.Emilewicz o niezapłaconych podatkach Facebooka w Polsce Polska dołącza do grona państw Unii Europejskiej, którzy domagają się od dużych platform internetowych, w tym Facebooka, nie tylko ochrony danych, ale i odprowadzania podatków w Europie.

Mówiła o tym w Brukseli minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz. Oświadczyła, że Facebook w zeszłym roku nie zapłacił w Polsce ani złotówki podatku CIT. Myślę, że czas najwyższy na "ucywilizowanie" globalnych platform internetowych, korzystających z danych europejskich i świadczących usługi dla klientów europejskich, aby rozwijając się tutaj, płacili również w Europie podatki - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii.

Ta kwestia jest podnoszona także przez Parlament Europejski i ma to być jeden z tematów dzisiejszego spotkania szefa Facebooka Marka Zuckerberga z kierownictwem Europarlamentu. Głównym tematem rozmowy ma być jednak kwestia ochrony danych osobowych Europejczyków po ujawnionym skandalu, związanym ze spółką Cambridge Analytica. Wykorzystywała ona nielegalnie dane z Facebooka do profilowania preferencji politycznych użytkowników i wpływania na ich preferencje wyborcze.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes