Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Podatki

M.Morawiecki dla Polskiego Radia o Paradise Papers

06.11.2017 13:22  Podatki
M.Morawiecki dla Polskiego Radia o Paradise Papers Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreśla, że tak zwane Paradise Papers to kolejny dowód na konieczność walki z uciekaniem firm do rajów podatkowych. W ujawnionych przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych dokumentach pojawiają się nazwiska osób publicznych i biznesmenów z wielu krajów oraz nazwy firm unikających opodatkowania.

Przebywający w Brukseli wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział Polskiemu Radiu, że nie ma informacji o tym, żeby w Paradise Papers była mowa o Polakach lub polskich firmach. Jednocześnie podkreślił, że wyciek potwierdza dużą skalę zjawiska i fakt, że z takimi nadużyciami należy walczyć.

Mateusz Morawiecki dodał, że jednym z kroków zmierzających do większej przejrzystości w finansach dużych firm jest projekt pozwalający na upublicznianie ich rozliczeń podatkowych. Projektem w tym tygodniu ma zająć się Sejm.
Wicepremier przypomniał też, że Polska była aktywna podczas podpisywania w czerwcu umowy OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) zmierzającej do walki z rajami podatkowymi.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes