Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Podatki

Minister finansów T. Czerwińska o plikach JPK

14.03.2018 09:29  Podatki
Minister finansów T. Czerwińska o plikach JPK Minister finansów Teresa Czerwińska zapewniała w radiowej Jedynce, że Jednolity Plik Kontrolny to nie tylko narzędzie zwiększania wpływów do budżetu państwa, a przede wszystkim sposób wsparcia uczciwej konkurencji. W ten sposób administracja skarbowa chce pomóc podatnikom, którzy złożyli Jednolite Pliki Kontrolne VAT.

Minister Teresa Czerwińska poinformowała, że do tej pory wykryto ponad 85 tysięcy faktur budzących podejrzenia. Mogą to być faktury wskazujące na próbę wyłudzenia VAT, ale też dokumenty, w których doszło do pomyłek. Teresa Czerwińska dodała, że administracja skarbowa wysyła SMS-y i e-maile z prośbą o korektę do przedsiębiorców, którzy przesłali wątpliwe pliki. Gdy taka osoba skontaktuje się z urzędem skarbowym, sprawa będzie wyjaśniana. Jeśli okaże się, że doszło do pomyłki, to będzie możliwość poprawienia pliku bez żadnych konsekwencji dla podatnika.

Minister zapowiedziała jednak, że tam, gdzie zostanie wykryta próba oszustwa, "twarz administracji skarbowej będzie inna". Teresa Czerwińska dodała, że prace nad uszczelnianiem systemu podatkowego są kontynuowane.
Minister zapowiedziała też, że początkiem przyszłego roku resort planuje odejść od deklaracji VAT. Powinien je zastąpić właśnie Jednolity Plik Kontrolny.

IAR
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes