Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Podatki

Ministerstwo Finansów ostrzega oszustów podatkowych

13.09.2017 12:26  Podatki
Ministerstwo Finansów ostrzega oszustów podatkowych Ministerstwo Finansów ostrzega oszustów przed stosowaniem tak zwanych pustych faktur. Resort poinformował, że projektami ustaw o podzielonej płatności podatku VAT i analityce przepływów finansowych w najbliższych tygodniach zajmie się rząd.

Wiceminister finansów Paweł Gruza ostrzegł przedsiębiorców przed stosowaniem tak zwanych pustych faktur, które pozwalają im zwiększyć koszty i obniżyć podatki. Według niego służby skarbowe będą w stanie zidentyfikować zarówno tych, którzy oferują puste faktury lub koszty, jak i tych, którzy z nich korzystają. Jak powiedział wiceminister Paweł Gruza, pozwalają na to nowoczesne metody analityczne.

Paweł Gruza dodał, że Ministerstwo Finansów weźmie też pod lupę paragony. Według wiceszefa resortu finansów kontrolerzy będą w stanie sprawdzić nie tylko bieżące, ale także historyczne paragony.

Resort poinformował też, że projekty ustawy umożliwiającej zaawansowaną analitykę finansową, śledzenie przepływów pieniężnych czy tak zwanej podzielonej płatności podatku VAT zostały przyjęte przez Komitet Stały Rady Ministrów. Rząd ma zająć się nimi na najbliższych posiedzeniach.

Ministerstwo Finansów zorganizowało dziś pierwszy etap konsultacji społecznych na temat należytej staranności przedsiębiorców, która ma gwarantować płacenie podatków.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes