Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Podatki

Ministerstwo Finansów wprowadza automatyczne rozliczanie PIT-ów

28.05.2018 12:55  Podatki
Ministerstwo Finansów wprowadza automatyczne rozliczanie PIT-ów Ministerstwo Finansów wprowadza automatyczne rozliczanie PIT-ów. Od przyszłego roku, w rozliczeniach za 2018 rok, dla każdej osoby zostanie przygotowany PIT elektroniczny, który będzie dostępny na Portalu Podatkowym. Dokument będzie można zmieniać, albo nie robić nic i wówczas 30 kwietnia zostanie one automatycznie wysłany do fiskusa.

W przyszłym roku w ramach usługi "Twój e-PIT" zostaną przygotowane formularze PIT 37 i 38. Minister finansów Teresa Czerwińska podkreśla, że w kolejnych latach zakres dostępnych dokumentów będzie rozszerzany między innymi o PIT 36 i 36L.

Renata Domasiewicz z Ministerstwa Finansów wyjaśnia, że PIT zostanie wypełniony między innymi na podstawie danych z Krajowej Administracji Skarbowej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i rejestru PESEL. Dzięki automatycznemu pobieraniu danych nie będzie trzeba dostarczać do urzędu skarbowego dokumentów potwierdzających prawo do skorzystania z ulg, na przykład z ulgi na dzieci.

Ministerstwo Finansów zapewnia, że nadal będzie można rozliczać się z fiskusem korzystając z papierowego formularza.
Elektroniczny PIT będzie dostępny na Portalu Podatkowym od 15 lutego.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes