Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Podatki

Sejm skierował nowelę dotycząca split payment do dalszych prac w komisji

17.07.2019 13:42  Podatki
Sejm skierował nowelę dotycząca split payment do dalszych prac w komisji Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw dotyczący tzw. obowiązkowej podzielonej płatności w podatku VAT został skierowany do komisji sejmowej w celu dalszego rozpatrzenia.

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka po pierwszym czytaniu projektu ustawy skierował ją do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych. "Marszałek Sejmu proponuje, aby Sejm na podstawie artykułu 39 ust.3 regulaminu Sejmu wyznaczył termin przedłożenia sprawozdania umożliwiającego rozpatrzenie go na bieżącym posiedzeniu" - powiedział Tyszka. 

Wiceminister finansów Tadeusz Kościński podczas debaty powiedział, że projekt ma m.in. na celu dalsze uszczelnienie systemu podatkowego i poprawę warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. 

Zobacz także: 
Komisja Finansów Publicznych we wtorek zdecyduje o VAT na napoje owocowe

Poseł Paweł Grabowski z Kukiz '15 zwrócił uwagę na pewne niekonsekwencje zapisane w uzasadnieniu do projektu, w którym z jednej strony jest napisane o ułatwieniu w prowadzeniu biznesu, a z drugiej - o dodatkowych obciążeniach dla przedsiębiorców. 

Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, który zakłada obowiązkowe korzystanie z mechanizmu podzielonej płatności (split payment) został przesłany do Sejmu w tym tygodniu. Jak podano w ocenie skutków regulacji (OSR), w 2019 r. dochody budżetowe wzrosną z tytułu obowiązywania tej ustawy o 239,6 mln zł, a w kolejnych latach - o 958 mln zł rocznie.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Na czym polega unikalność Kool2Play   Paweł Szczepanik przedstawia: SPÓŁKI ENERGETYCZNE DWIE WSKAZÓWKI | Analiza techniczna
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes