Jesteś w: Strona główna » Biznes » Prawo

ACTA podpisane przez Polskę

26.01.2012 07:43  Prawo
ACTA podpisane przez Polskę

W czwartek Polska podpisała umowę ACTA.

Jadwiga Rodowicz, ambasador naszego kraju w Japonii, z upoważnienia ptemiera Donalda Tuska podpisała w czwartek umowę ACTA o zapobieganiu handlu podróbkami. Dokument podpisali też przedstawiciele kilku innych państw Unii Europejskiej. Na razie swoich podpisów nie złożyli przedstawiciele Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii. Ambasador Rodowicz podpisała dokument na mocy upoważnienia udzielonego jej 24 bm. przez premiera Donalda Tuska.

ACTA w swoim założeniu jest to umową, która ma ograniczyć łamanie prawa do własności intelektualnej. Wielu specjalistów uważa jednak, że w swoich rozwiązaniach narusza podstawowe prawa obywatelskie.

Decyzja o podpisaniu ACTA przez Polskę spotkała się z ogromną krytyką. W środę na ulice polskich miast wyszły tysiące osób, by protestować przeciwko decyzji rządu Tuska.

PR, tm


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • ja pozbywam się dostępu do internetu ;)

  ~pavi10   (26 stycznia 2012 o 16:06)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • wybraliście to macie, następnym razem trzeba myśleć na kogo sie głosuje; oczywiście od kolegów Donka sa jeszcze bardziej poj... ze stajni Janka P., ale to juz zupełnie inna historia (o gumowym przyjacielu i kilku machach w sejmowym gabinecie)

  ~PeErPe   (26 stycznia 2012 o 16:01)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes