Jesteś w: Strona główna » Biznes » Prawo

Dodatkowy typ placówki dla osób bezdomnych

10.08.2017 02:24  Prawo
Dodatkowy typ placówki dla osób bezdomnych Wprowadzenie dodatkowego typu placówki dla osób bezdomnych zakłada przygotowany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej. Jak poinformowała wiceminister Elżbieta Bojanowska, projekt, który trafił do konsultacji społecznych, wprowadza schroniska z usługami opiekuńczymi.

Przypomniała, że zgodnie z obowiązującymi przepisami tymczasowe schronienie jest udzielane osobom bezdomnym w trzech kategoriach placówek: noclegowniach, schroniskach dla osób bezdomnych i ogrzewalniach. Placówki te przeznaczone są dla osób zdolnych do samoobsługi, których stan zdrowia nie zagraża zdrowiu i życiu innych osób przebywających w placówce.

Aby trafić do schroniska z usługami opiekuńczymi osoba bezdomna nie będzie musiała podpisywać kontraktu socjalnego. Samą rejestrację placówek mają prowadzić wojewodowie.

Zaproponowane zmiany zostały wprowadzone w wyniku uwag zgłoszonych przez organizacje pozarządowe w trakcie prac nad projektem rozporządzenia resortu. Przedstawiciele organizacji podkreślali że placówki dla osób bezdomnych nie są przygotowane do długotrwałej opieki nad osobami niesamodzielnymi i nie należy umieszczać w nich chociażby osób po hospitalizacji.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes