Jesteś w: Strona główna » Biznes » Prawo

FPP popiera Konstytucję dla Biznesu

07.03.2017 13:47  Prawo
FPP popiera Konstytucję dla Biznesu Federacja Przedsiębiorców Polskich popiera rządowy projekt Konstytucji Biznesu. FPP podkreśla, że proponowane rozwiązania - w tym eliminacja biurokracji i niepotrzebnych obowiązków formalnych - spotykają się z aprobatą środowiska biznesu i stanowią krok w kierunku dynamizacji polskiego PKB.

W oświadczeniu napisano, że wchodzący w skład pakietu Konstytucji Biznesu projekt ustawy o Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców oraz Rzeczniku Przedsiębiorców ma za zadanie realne wdrożenie konstytucyjnej zasady wolności gospodarczej - co jest od dawna oczekiwane przez polskich przedsiębiorców.

"Oceniając pozytywnie przedłożony przez Ministerstwo Rozwoju pakiet zmian Konstytucja Biznesu, należy zgodzić się jednak z faktem, że w toku konsultacji niektóre zapisy projektów wymagają wspólnego dopracowania oraz uszczegółowienia" - napisała Federacja Przedsiębiorców Polskich.

Nowe przepisy wprowadzą szereg norm o charakterze gwarancyjnym dla przedsiębiorców, a także zasady ograniczające możliwość nadmiernej ingerencji organów władzy publicznej w konstytucyjnie przewidzianą wolność gospodarczą. W projekcie ustawy Prawo Przedsiębiorców wyraźnie podkreślono zasadę "co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone" oraz nakazano urzędom stosowanie reguły domniemania uczciwości przedsiębiorców, jak również rozstrzyganie wątpliwości na ich korzyść.

Nową formą współpracy ma być proponowana w ustawie Komisja Wspólna Rządu i Przedsiębiorców. Ma ona stanowić forum dialogu w celu wypracowywania wspólnego stanowiska Rządu i przedstawicieli biznesu w sprawach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na drodze konsultacji programów i innych projektów rządowych na wstępnych etapach prac.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes