Jesteś w: Strona główna » Biznes » Prawo

Profesjonalna pomoc prawna przy oszustwach inwestycyjnych - gdzie jej szukać?

19.05.2017 13:07  Prawo
Padłeś ofiarą oszustwa na polisolokacie i teraz kompletnie nie masz pojęcia, do kogo mógłbyś zwrócić się po pomoc w tej sprawie? W takim razie ten artykuł na pewno będzie w stanie udzielić Ci kilku najważniejszych wskazówek, bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że nadal jest ogrom osób, które nie zdają sobie sprawy, w jaki sposób zostały oszukane i, że mogą walczyć o swoje prawa. 
Na czym polegało oszustwo?
 
Najprościej mówiąc towarzystwa ubezpieczeniowe oferowały produkty inwestycyjne, które były jednocześnie lokatami i polisami na życie. Według sprzedawców miały one gwarantować bardzo duże zyski, co skusiło osoby, jakie chciały zabezpieczyć swoją przyszłość pod względem finansowym. Niestety okazywało się, że z czasem zaczęły one generować straty i ludzie zaczęli tracić swoje pieniądze, które tam włożyli. Niemniej jednak, jeśli ktoś chciał wcześniej zerwać umowę i wypłacić środki, to okazywało się, że może stracić ich ponad 90%, co sprawiło, że takie osoby znalazły się w przysłowiowej kropce. 
 
Czy można udowodnić wprowadzenie w błąd? 
 
Prawnicy z http://www.ubezpieczenia-inwestycyjne.com.pl/ informują, że wielu ich klientów padło ofiarą oszustwa, ponieważ sprzedawcy w żadnym wypadku nie informowali o ewentualnych konsekwencjach, wręcz zachwalali swoje produkty wiedząc jednocześnie, że nie jest to najlepsza opcja. Dodatkowo, sama umowa polisolokaty była bardzo topornie skonstruowana, więc ktoś, kto nie znał się na przepisach prawnych niestety niewiele się z niej dowiedział. 
 
Właśnie z tego powodu powstały specjalistyczne kancelarie prawne, które zajmują się wyłącznie takimi sprawami i pomagają swoim klientom walczyć o odzyskanie pieniędzy. Zdecydowanie dużą rolę odgrywa tutaj pozew zbiorowy, do którego należy dołączyć, jak również jest możliwość dochodzenia swoich pieniędzy na drodze postępowania cywilnego. 
W ten sposób można starać się o to, aby odzyskać przynajmniej część pieniędzy, które się tam zainwestowało, a najlepiej oczywiście wszystkie.

Nie da się jednak ukryć, że sprawa jest mocno skomplikowana i nie jest łatwo wygrać z towarzystwami ubezpieczeniowymi, które wprowadzały w błąd swoich klientów. 
 
Niemniej jednak, jak najbardziej zachęcamy do organizowania się, tym bardziej, że wiele kancelarii nie pobiera opłat początkowych, a jedynie rozlicza się prowizyjnie od odzyskanej kwoty pieniędzy, co jest bardzo korzystne dla klientów. 

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes