Inwestycje.pl

« Powrót

Skarb Państwa sprzedaje udziały spółek z branży drzewnej

Komunikaty Ministerstwa Skarbu Państwa z dnia 17.08.2007:

Proces prywatyzacji Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego S.A.

Ministerstwo Skarbu Państwa uprzejmie informuje, że MSP jest zainteresowane zbyciem – 254.465 akcji należących do Skarbu Państwa w spółce Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S.A. z siedzibą w Szczecinku, stanowiących 15,68 % kapitału zakładowego Spółki.

Jednakże po dokonanej analizie warunków wezwań ogłoszonych przez Kronospan Holdings Ltd. oraz Drembo sp. z o.o., Tarko sp. z o.o., Kalina sp. z o.o. i Drzewiarze sp. z o.o., Kalina sp. z o.o. i Wspólnicy sp. komandytowa, TLH Verwaltungs und Beteiligungs Gesellschaft mit beschranker Haftung i TLH Polska sp. z o.o. i zmianie ich warunków w zakresie ceny przez ww. podmioty, Skarb Państwa nie odpowie na żadne z ogłoszonych wezwań z uwagi na zaproponowany poziom ceny nieadekwatny do oczekiwań MSP.
W związku z tym Ministerstwo Skarbu Państwa oczekuje na ogłoszenie kolejnego wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji KPPD S.A.

Proces prywatyzacji Fabryki “SKLEJKA-PISZ” S.A.

Ministerstwo Skarbu Państwa informuje, że w dniu 13 sierpnia 2007 r. został złożony w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny Fabryki “SKLEJKA-PISZ” S.A. z siedzibą w Piszu w związku z przygotowywaną na IV kwartał 2007 r. publiczną ofertą oraz wprowadzeniem akcji Spółki do obrotu regulowanego.

Fabryka “SKLEJKA-PISZ” S.A. wytwarza około 30% polskiej produkcji sklejek, co czyni ją największym krajowym producentem wyrobów sklejkowych. Szeroki asortyment produktów sprawia, że wyroby Spółki znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle meblarskim, budownictwie, produkcji środków transportu, kontenerów i opakowań. Spółka jest największym zakładem w Piszu i jednym z większych zakładów pracy w północno-wschodniej Polsce.


Źródło: www.msp.gov.pl