Inwestycje.pl

« Powrót

BDM PA Nova - prognoza wyników

Szacujemy, że w 1Q’12 PA Nova realizowała 4-5 projektów budowlanych dla sieci handlowych o wartości ok. 28 mln PLN. Z segmentu informatycznego i projektowego zakładamy 2,5 mln PLN przychodów. Gorzej niestety z rentownością bowiem tylko 2 z nich udało się rozliczyć.

Reszta została przesunięta na kolejny kwartał. Z samej działalności budowlanej i projektowej zysk brutto na sprzedaży powinien więc sięgnąć ok. 1,2 mln PLN. Z tytułu wynajmu galerii w Przemyśle oczekujemy ok. 3,6 mln PLN przychodów na 2,4 mln PLN marży brutto. Pozostałe obiekty (Andrychów, Racibórz, Stalowa Wola i Chorzów) powinny przynieść ok. 0,9 mln PLN przychodów i 0,4 mln PLN zysku brutto. Łącznie szacujemy więc przychody na ok. 35,4 mln PLN, a zysk brutto na 4,0 mln PLN. Na PPO spodziewamy się ok. 4 mln PLN jednorazówki z tytułu rozliczenia transakcji z GC Investment (odkupienie udziałów w GC Nova realizującej projekt budowy galerii handlowej Galena w Jaworznie i jednocześnie sprzedaż mniejszej działki). Na poziomie operacyjnym jak i netto spółka powinna więc pokazać ponad 20% wzrost wyniku r/r.


W dalszej części roku perspektywy wydają się obiecujące. Wysoki backlog na działalności budowlanej (informacje o zwiększeniu dynamiki rozbudowy sklepów przez Kaufland w Polsce) połączony ze zwiększeniem przychodów z wynajmu obiektów handlowych (w sierpniu ma zostać oddana Galeria Miodowa w Kluczborku o powierzchni 10 tys. m2, we wrześniu natomiast Galeria Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu o powierzchni 22 tys. m2) świadczy o tym, że spółka nie powinna mieć problemu z poprawą wyników w bieżącym roku.


Krystian Brymora
BDM

es