Inwestycje.pl

« Powrót

Platforma dla przedsiębiorczych

EntrepreneurCountry – Globalna Platforma Technologiczna – zainicjowała działalność w Polsce.

EntrepreneurCountry (EC), platforma technologiczna o globalnym zasięgu, oficjalnie rozpoczęła działalność w Polsce. Główna idea, jaka towarzyszy jej stworzeniu, to efektywne kojarzenie ze sobą biznesowo dużych i średnich przedsiębiorstw oraz tzw. cyfrowych startupów z całego świata. Lokalnym partnerem, który będzie wspierał  EC w Polsce,  jest Platinum Seed Incubator.

Głównym celem EntrepreneurCountry jest ułatwianie współpracy pomiędzy dużymi przedsiębiorstwami (korporacyjni „Goliaci”) a innowacyjnymi startupami, które poszukują nowych rynków oraz wsparcia finansowego na projekty związane z nowymi technologiami (cyfrowi „Dawidowie”). EC to wartość dodana tak dla korporacji jak i startupów - będzie wspierać obopólne szanse na dynamiczny rozwój dzięki połączeniu ich mocnych stron. Korporacje to szeroki zasięg działania oraz rozległa baza klientów, startupy to elastyczność, dynamika operacyjna i innowacje o dużym i nieodkrytym potencjale. Ideę relacji pomiędzy „Dawidami” a „Goliatami” opisuje koncepcja „Ecosystem Economic” zawarta w książce autorstwa Julie Meyer „Welcome to Entrepreneur Country”. Julie Meyer jest założycielką Ariadne Capital oraz EntrepreneurCountry Global. Jest także pomysłodawczynią modelu „Przedsiębiorcy wspierają Przedsiębiorców”, stworzonego w 2000 roku w ramach Ariadne Capital, stanowiącego system finansowania przedsiębiorców w Europie. Jako jedna z pierwszych (będąc inwestorem i doradcą) dostrzegła potencjał m.in. takich firm jak: Espotting, SpinVox, Skype, Monitise, Zopa i BeatThatQuote (sprzedanej firmie Google). Jej fundusz, wart 50 mln GBP, wspiera dynamicznie rozwijające się europejskie przedsiębiorstwa.

– „Przyszłość innowacji w biznesie opiera się na połączeniu nowych technologii z działaniami na dużą skalę, co może zostać osiągnięte tylko poprzez łączenie tzw. „cyfrowych przedsiębiorców” z dużymi i średnimi firmami. Siłą platformy EntrepreneurCountry jest fakt, że ułatwia ona dużym firmom z całego świata odkryć polskie startupy, a polskim przedsiębiorcom – odnaleźć innowatorów technologicznych dla swoich firm za granicą. Wspólnie, korporacyjny „Goliat” i niewielki ale innowacyjny „Dawid” będą wzmacniać wzajemnie swój potencjał. To świetna okazja dla wielu polskich biznesów, które mogą stać się częścią globalnej sieci, zyskując nie tylko wsparcie, ale również dostęp do finansowania i rozwiązań służących przekuciu pomysłów w udane przedsięwzięcia. Następnym globalnym liderem, który odmieni  rynek może zostać firma z Polski.” – podsumowała rozpoczęcie działalności  EntrepreneurCountry w Polsce Julie Meyer, Prezes i Dyrektor Generalna w Ariadne Capital, założycielka EntrepreneurCountry.

Przedsiębiorcy i korporacje mogą dołączać do międzynarodowej społeczności EntrepreneurCountry, składającej się z ponad 60 tysięcy przedsiębiorców z branży technologicznej, firm międzynarodowych
i inwestorów, rejestrując się na stronie http://entrepreneurcountry.com . 

– „W Polsce startupy mają problem z implementacją tworzonych przez siebie innowacji na rynku. Jak na razie tylko kilka cyfrowych startupów z Polski miało szansę przebić się na globalny rynek i odnieść komercyjny sukces. Dołączenie do platformy EntrepreneurCountry jest świetną okazją dla polskich cyfrowych przedsiębiorców i młodych biznesów. Pozwoli bowiem uwolnić ich potencjał wzrostu we współpracy z globalnymi przedsiębiorstwami, posiadającymi rozległą bazę klientów, której polskie szybko rozwijające się firmy bardzo potrzebują aby zmienić skalę swej działalności.” – powiedział Michał Ciemiński, Założyciel oraz Dyrektor Generalny Platinum Seed Incubator.
 
Julie Meyer wraz z Michałem Ciemińskim i jego zespołem zapraszają polskie startupy rozwijające innowacyjne technologie, by dołączyły do platformy EntrepreneurCountry Poland i dzięki temu zaczęły odgrywać aktywną rolę w globalnej cyfrowej gospodarce.  Podczas wizyty w Polsce oraz dwudniowego wydarzenia odbywającego się 10 i 11 marca w Warszawie, Julie Meyer oraz przedstawiciele Platinum Seed Incubator spotkali się z ponad czterdziestoma polskimi firmami, międzynarodowymi korporacjami oraz startupami, aby porozmawiać o korzyściach płynących z dołączenia do społeczności EntrepreneurCountry i dotychczasowych osiągnięciach EC. Wśród uczestników znaleźli się m.in. przedstawiciele banków, operatorów telekomunikacyjnych, firm konsutlingowych, inkubatorów przedsiębiorczości, funduszy inwestycyjnych oraz najlepszych polskich startupów.
(wog)