Inwestycje.pl

« Powrót

Płacenie z Facebooka

Facebook wprowadzi w Europie płatności internetowe

W ciągu kilku tygodni Facebook zarejestruje w Irlandii placówkę obsługującą płatności internetowe. Pozwoli to właścicielom Facebooka na wprowadzenie swojego e-portfela do Europy i rozszerzenie w ten sposób działalności poza Stany Zjednoczone.

Transakcje przez Internet za pomocą e-waluty są popularną metodą płatności. Korzystają z niej takie firmy jak PayPal oraz Western Union. Firmy umożliwiają klientom założenie wirtualnego portfela, którego zawartość można uzupełniać przelewami bankowymi.

Facebook korzysta z takich usług w ograniczonym zakresie, obecnie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Użytkownicy mogą m.in. płacić za premie w grach takich jak FarmVille.

W celu rozszerzenia na Europę swojej działalności na rynku e-pieniędzy, Facebook podjął rozmowy z irlandzkim Bankiem Centralnym o wyrażenie zgody na utworzenie placówki mogącej obsługiwać transakcje internetowe. Jednocześnie właściciele Facebooka rozmawiają z trzema londyńskimi firmami zajmującymi się międzynarodowymi transakcjami przy użyciu smartfonów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami firmy, w ciągu kilku tygodni będzie mogła ona dostarczać usługi e-płatności na terenie całej Unii Europejskiej.