Inwestycje.pl

« Powrót

Czy to czas na inwestowanie w złoto?

Srebro osiągnęło drugi najwyższy wynik w tym roku z zyskiem +13,79%. Metale szlachetne są aktualnie najsilniejszą pod względem siły relatywnej grupą, wyprzedzając sektor energii.

Złoto za ten rok wypracowało zysk w wysokości +2,12% co plasuje złoto na 7 pozycji wśród surowców. Mając to na uwadze, chcielibyśmy przedstawić aktualną sytuację na złocie. Poniżej wykres ciągły kontraktów terminowych na złoto. Złoto wygenerowało sygnał kupna na poziomie 1225$, na skutek pokonania poziomu oporu i przełamania potrójnego szczytu. Cena do realizacji zysków to poziom 1335$, oraz zalecany poziom zlecenia stop loss to 1210$.

Siła relatywna złota w stosunku do indeksu surowców, znajduje się w sygnale kupna dla złota. Oznacza to iż większe prawdopodobieństwo większych zysków leży po stronie złota, aniżeli całego indeksu surowców. Surowce w dalszym ciągu znajdują się na ostatnim miejscu w rankingu siły relatywnej głównych aktywów inwestycyjnych, dlatego też utrzymujemy inwestowania w surowce w ograniczonym stopniu. Jednakże dla inwestorów poszukujących okazji do tradingu złoto może być teraz atrakcyjną propozycją.
Leganda wykresu analizy punktowo-symbolicznej:

linia trendu - zawsze pod kątem 45 stopni
sygnał kupna - gdy wzrostowa kolumna X przekracza poprzednią wzrostową kolumnę X
sygnał sprzedaży - gdy spadkowa kolumna O przekracza poprzednią spadkową kolumnę O

 
*Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. W sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy.


Tom Dorsey - zarządzający asset management
Dom Maklerski DIF BROKER