Inwestycje.pl

« Powrót

Darmowe konto osobiste, w jakim banku? Ranking kont za 0 zł

Jeszcze do niedawna zdecydowana większość rachunków bankowych dostępnych na polskim rynku finansowym była z definicji darmowa. Dziś coraz więcej banków wprowadza obowiązkowe opłaty dla swoich klientów, z uwagi na rosnące koszty ich obsługi. Czy istnieją jeszcze „konta za zero”?

Kiedy konto jest darmowe?

Rachunek osobisty lub firmowy może być uznany za darmowy w przypadku, gdy klient nie ponosi opłat związanych z jego założeniem i prowadzeniem. Często jednak jest tak, że konto jest bezpłatne, ale po spełnieniu przez klienta określonych warunków dotyczących utrzymywania odpowiednio wysokiego, miesięcznego salda, dokonywania operacji bezgotówkowych w miesiącu na odpowiednią sumę lub w określonej ilości itd. Jeśli warunek nie zostanie spełniony, klient jest zobowiązany do uiszczenia opłaty wskazanej w tabeli bankowej. W pełni darmowe, bezwarunkowe konto bankowe to rzadkość. Eksperci twierdzą nawet, że produkt ten w ogóle nie występuje w ofercie bankowej, ponieważ zawsze można znaleźć operację, za jaką bank pobierze opłatę.

Niemniej, przy standardowym użytkowaniu konta bankowego i dokonywaniu podstawowych operacji, można w przypadku przynajmniej niektórych rachunków uniknąć całkowicie ponoszenia kosztów. Konto bankowe za darmo to rachunek, przy którym:


Nawet jeśli bank oferuje z definicji „konto za 0 zł”, w praktyce wcale tak być nie musi. Konto często jest darmowe tylko przy spełnieniu określonych warunków. Najczęściej są nimi:Darmowe konta w konkretnych ofertach banków - ranking


Pierwszym bezpłatnym kontem jest

Konto osobiste w Nest Banku to rachunek jest bezpłatny bezwarunkowo i jest to jedna z niewielu tego rodzaju ofert na polskim rynku bankowym. Nest Bank nie pobiera opłat za zlecenia stałe i za wypłatę środków z bankomatów za granicą.
Nest Bank opinie klientów ma również bardzo pozytywne. Klienci cenią sobie najbardziej niskie opłaty, dostęp mobilny oraz wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe i lokaty.

eKonto mBank także jest bezpłatne, a klient nie ponosi opłat za zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Aby móc cieszyć się darmową kartą, musi dokonać minimum 5 transakcji kartą debetową w miesiącu, w przeciwnym wypadku zapłaci za nią 4 zł miesięcznie.

BGŻ BNP Paribas
oferuje klientom „Konto Optymalne”, gdzie nie ma opłat za podstawowe funkcje takie jak: prowadzenie konta, obsługę karty czy przelewy internetowe.

Kolejnym ale już warunkowo darmowym kontem jest rachunek Konto Jakże Osobiste oferowane przez Alior Bank. Warunkiem do spełnienia dla klienta jest albo zapewnienie zewnętrznych wpływów na konto w wysokości 1500 zł miesięcznie, albo wiek posiadacza do 26 lat.

Bank nie pobiera opłat za:


Dodatkowo bank oferuje zwrot 1% za płatności telefonem (Blik, HCE i Android Pay) w stacjonarnych sklepach i punktach usługowych..

T-Mobile Konto Freemium oferowane przez T-Mobile Usługi Bankowe, a dostarczane przez Alior Bank, to rachunek bezpłatny, o ile klient dokona w danym miesiącu transakcji kartą na łączną kwotę minimum 200 zł. Nie ponosi przy tym opłat za zlecenia stałe i polecenia zapłaty, może korzystać z niskiego oprocentowania salda rachunku, ma do dyspozycji 3 darmowe wypłaty środków z bankomatów w Polsce i za granicą.

Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim
będzie bezkosztowe, jeśli klient dokona w ciągu miesiąca transakcji kartą na łączną kwotę minimum 300 zł. Nie poniesie też kosztów za zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Konto 360 º w Millennium Banku będzie bezpłatne, o ile klient wykonał w poprzednim miesiącu przynajmniej jedną transakcję kartą płatniczą oraz zapewnił miesięczne wpływy na konto w wysokości 1000 zł. Nie poniesie on opłat za polecenie zapłaty, a bank zaoferuje mu bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy assistance.

Konto PROSTOoszczędzające PLUS w Credit Agricole jest za darmo, jeśli klient zapewni wpływy na rachunek w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie oraz wykona w ciągu 30 dni transakcji kartą na łączną kwotę minimum 500 zł. Nie płaci za zlecenia stałe i polecenia zapłaty.


Przygotowano na podstawie:

Ranking Kont Osobistych http://www.tanie-konto.pl - porównanie opłat i kosztów ofert kont bankowych polskich banków.