Inwestycje.pl

« Powrót

Francja: gwałtowny spadek notowań akcji Renault po przeszukaniach siedziby przez policję

Akcje koncernu Renault na paryskiej giełdzie spadły aż o 18 procent.. To efekt przeszukań, dokonanych przez policję w siedzibie firmy. Według dyrekcji, dotychczasowe kontrole państwowe nie wykazały żadnych uchybień.

Na giełdzie w Paryżu także akcje Peugeota-Citroena poszły w dół - i to o 8 procent - mimo że w tym koncernie nie przeprowadzano żadnej kontroli. Skąd zatem przeszukania w Renault? Według nieoficjalnych informacji, miałoby to stanowić szczególny przedmiot zainteresowania ministerstwa ochrony środowiska.

Przedstawiciel związków zawodowych CGT Renault powiedział po operacji policji, że funkcjonariusze zabrali kilka laptopów należących do kierownictwa ośrodka. Jego zdaniem, sprawa dotyczy homologacji silników pod względem zawartości spalin. Podkreślił, że nie chodzi o oszustwo, ale że bez wątpienia jest to związane ze sprawą Volkswagena.

Policja przeszukała dwa ośrodki techniczno-badawcze Renault, gdzie pracuje się nad nowymi metodami ograniczenia wydalania w spalinach szkodliwych gazów do atmosfery.


IAR