Inwestycje.pl

« Powrót

Mobilny lider z Brukseli wchodzi do Polski

Tapptic, lider wśród sieci interaktywnych agencji mobilnych w Europie rozpoczyna właśnie działalność w Polsce. Firma przejmuje gdański start-up BLUETOMATION i myśli o dalszej ekspansji dzięki kompetencjom polskich programistów.

Od minionego poniedziałku, firma Tapptic z siedzibą w Brukseli działa oficjalnie w Gdańsku. Decyzja o wejściu na polski rynek ma charakter strategiczny, a jej celem jest dalszy rozwój firmy na rynku europejskim. Tapptic Poland na swoim pokładzie ma już osiem osób, a do końca 2016 roku zamierza zwiększyć zespół czterokrotnie.

« Naszym celem jest utworzenie stabilnego zespół specjalistów z najwyższej półki. Pozwoli nam to odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie rynku na usługi rozwoju aplikacji mobilnych. Potrzebujemy głównie programistów, których już rekrutujemy z terenu całego kraju. Do końca roku uruchomimy również biuro handlowe w Warszawie, z konsultantami funckjonalnymi oraz kierownikami projektów. Chcemy być ważnym graczem na rynku lokalnym, proponującym kompleksowe podejście do strategii mobilnej i Rewolucji Cyfrowej » tłumaczy Maciek Borówka, Dyrektor Zarządzający Tapptic Poland.

Polska jest kolejnym krokiem na drodze ekspansji firmy z Brukseli, która jeszcze w tym roku planuje rozpocząć bezpośrednią działalność w dwóch kolejnych krajach.

- To nowy etap dla rozwoju całej grupy. Polska wpisuje się w strategię paneuropejskiej ekspansji firmy. Po Belgii, Francji i Szwajcarii, jesteśmy teraz aktywni w Europie Środkowej. Za każdym razem rozszerzamy również akcjonariat grupy dołączając partnerów z nowych krajów, teraz także z Polski. W tym półroczu otworzymy jeszcze biura w dwóch kolejnych krajach, dzięki czemu podkreślimy naszą pozycję lidera sieci interaktywnych agencji mobilnych w Europie - podkreśla Prezes Zarządu Tapptic SA,  Christophe Chatillon:

Od 2010 roku, Tapptic towarzyszy swoim klientom w budowaniu innowacyjnych strategii mobilnych. Aplikacje wbudowane i mobilne, IOT, rzeczywistość rozszerzona czy nowe kanały dystrybucji to przełomowe technologie, którymi zajmuje się firma. Z portfolio ponad 50 klientów w pięciu krajach, 70 specjalistami strategii, wdrożeń i rozwoju, Tapptic jest jednym z najważniejszych aktorów europejskich w tej dziedzinie.


Tapptic