Inwestycje.pl

« Powrót

Polsko - Koreańskie Forum Gospodarcze

Polacy chcą zacieśniać kontakty z Koreańczykami. W Seulu odbyło się Forum Gospodarcze Polska - Korea, zorganizowane między innymi przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w tym kraju oraz przez Pracodawców RP.

Jak powiedział Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, nasza strona może dać wysokiej klasy specjalistów, a Koreańczycy nowe technologie. Zaznaczył, że owocem współpracy są między innymi nowe firmy, czy zakłady przemysłowe otwierane w Polsce. Jako przykład wymienił Centrum Samsunga w Warszawie, czy otwarcie fabryki LG-Chem. Dodał, że Koreańczycy w coraz większym stopniu interesują się naszym krajem.

Krzysztof Senger dodał, że uruchomione w tym tygodniu regularne i bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawy do Seulu ułatwi wzajemne kontakty. W sprawie współpracy gospodarczej między Polską a Koreą Południową rozmowy prowadził minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Dotyczyły one między innymi eksportu polskiej żywności do Korei.

IAR