Inwestycje.pl

« Powrót

Grupa Loyd kupuje PromoSupport i rozszerza działalność

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka Loyd zawarła umowę, na mocy której przejęła 100% udziałów w spółce PromoSupport, która zajmuje się outsourcingiem procesów biznesowych. To kolejny krok w realizacji długofalowej strategii rozwoju Grupy. Wartość transakcji to 1,26 mln zł, cena może wzrosnąć do 2,52 mln zł w zależności od wyników finansowych przejmowanej spółki.
 
Akwizycja zostanie rozliczona do 30 czerwca 2018 r., a kwota transakcji może zmienić się w oparciu o wypracowany przez PromoSupport wynik EBITDA w 2017 r., jednak nie będzie wyższa niż 2,52 mln zł.
 
- Transakcja kupna spółki od PromoHolding to kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju. Spółka pod względem doświadczenia, specjalizacji i pozycji rynkowej doskonale wpisuje się w struktury Grupy. Dzięki przejęciu zbudujemy nowe kompetencje i zaoferujemy lepszą i pełniejsza ofertę polskim i zagranicznym klientom. Serdecznie witamy zespoły PromoSupport w rodzinie Loyd. – powiedział Bartosz Kaczmarczyk, Prezes Loyd.
 
Spółka PromoSupport świadczy usługi outsourcingu procesów biznesowych na rzecz klientów korporacyjnych w Polsce, które obejmują m.in. wsparcie, optymalizację i zwiększanie efektywności masowych procesów sprzedażowych i operacyjnych w obszarze szeroko rozumianej logistyki. 
 
- Posiadamy bogate know-how w zakresie akwizycji i integracji przejmowanych spółek. Dzięki tej akwizycji uzyskamy dodatkowe synergie operacyjne i finansowe, których efekt będzie widoczny już w wynikach 2017 r. To nie koniec naszych planów akwizycyjnych. Jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych prac nad kolejną transakcją. – powiedział Gustaw Groth, Wiceprezes Loyd. 
 
Transakcja ta wpisuje się w strategię dalszego rozwoju Grupy Kapitałowej zgodnie z którą jej rozwój skupiony jest w obszarze usług personalnych (Human Resources, HR) oraz outsourcingu procesów biznesowych (BPO) i zakłada akwizycje podmiotów działających w tych obszarach rynku.
 
LOYD S.A.