Inwestycje.pl

« Powrót

Zabezpieczone depozyty klientów Saxo przekroczyły 100 miliardów koron duńskich

Saxo Bank, specjalista w zakresie obrotu i inwestycjach online, poinformował, że zabezpieczone depozyty jego klientów przekroczyły poziom 100 miliardów koron duńskich (DKK), co odzwierciedla zaufanie klientów do banku.
 
W 2016 roku doszło do kilku ważnych wydarzeń natury politycznej, przede wszystkim referendum w Wielkiej Brytanii (23 czerwca) oraz wyborów w USA (8 listopada). Z 490 tysiącami transakcji, które zostały przeprowadzone 9 listopada, dzień po wyborach w USA, Saxo Bank pobił swój rekord aktywności klientów. Kolejnymi istotnymi dla inwestorów wydarzeniami politycznymi były wybory we Francji oraz nadchodzące wybory w Wielkiej Brytanii, zaplanowane na 8 czerwca 2017 roku.
- Chcemy podziękować naszym bezpośrednim klientom oraz klientom White Label za zaufanie. Saxo Bank może zapewnić, że będzie odwdzięczać się, oferując swoje zaangażowanie i najwyższej jakości usługi. Obok napływu nowych klientów, wzrost zabezpieczonych depozytów jest dowodem, że nasza oferta, obejmująca różnorodne aktywa, jest atrakcyjna dla inwestorów, a my jesteśmy na dobrej drodze, aby kontynuować wzrost w 2017 roku – powiedział Claus Nielsen, szef do spraw rynków w Saxo Banku.
 
- Od Brexitu po Trumpa, jesteśmy dumni, że poprowadziliśmy naszych klientów przez serię kluczowych wydarzeń makro bez szwanku. Informowanie klientów o wszelkich zagrożeniach, tak aby mogli podjąć najrozsądniejsze decyzje, jest dla nas kluczowe – dodał Nielsen.
 
Zabezpieczone depozyty klientów Saxo Banku niemal podwoiły się od 2013 roku, kiedy wynosiły 50,6 miliarda DKK.
 
Przez znaczną część roku strategicznym celem Saxo Banku było wspieranie wzrostu i rozszerzanie bazy klientów poprzez inwestycje oraz rozszerzanie oferty dostępnych produktów.
 
W 2016 roku przychód operacyjny grupy wzrósł do 2,9 miliarda DKK z poziomu 2,1 miliarda w 2015 roku. Zysk netto w 2016 roku wyniósł natomiast 302 milionów DKK.
 
Pozycja kapitałowa banku jest silna, o czym świadczą współczynniki adekwatności kapitałowej Common Equity Tier 1, Tier 1 Capital i Total Capital na poziomie, odpowiednio, 14,9%, 17,1% i 19,5%. Bufor Common Equity Tier 1 wyniósł 1 miliard DKK, odpowiadając 6,4% ekspozycji na ryzyko.
Saxo Banku