Inwestycje.pl

« Powrót

Zakończył się Europejski Kongres Gospodarczy

Trzy dni debat dyskusji, prezentacji raportów i spotkań przedsiębiorców, polityków i ekspertów. W Katowicach kończy się Europejski Kongres Gospodarczy, w ktorym w ciągu trzech dni uczestniczyło około 11 i pół ysiąca osób. W ponad 150 debatach wystąpiło około dziewięciuset osób.

Pomysłodawca i organizator wydarzenia Wojciech Kuśpik powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że Europejski Kongres Gospodarczy to miejsce spotkań przedsiębiorców. Według niego wciąż są oni zainteresowani przyjazdem do Katowic.

Jednym z gości kongresu był premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu potrzymał deklaracje o ułatwieniach dla małego i średniego biznesu. Premier zwracał uwagę, że symbolem pomagania mniejszym firmom jest też obniżka dla nich podatku CIT z 15 na 9 procent. Spotkał się również z młodymi przedsiębiorcami.

Podczas kongresu minister środowiska Henryk Kowalczyk podpisał porozumienie z miastem Katowice o organizacji COP 24. Porozumienie zawiera zadania i ich podział w organizacji grudniowego szczytu klimatycznego w Katowicach.
Forum w Katowicach odwiedzili też między innymi ministrowie: finansów - Teresa Czerwińska, inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, energii - Krzysztof Tchórzewski i spraw zagranicznych - Jacek Czaputowicz.

15 i 16 maja w katowickim Spodku zorganizowano European Start-up Days. Wydarzenie miało zintegrować młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i biznesmenami.
Europejski Kongres Gospodarczy odbywał się po raz dziesiąty. Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio.

IAR