Inwestycje.pl

« Powrót

J.K.Ardanowski ogłasza nabór na radców rolnych

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski poinformował, że ruszył konkurs na radców rolnych - dyplomatów specjalizujących się w kwestiach rolniczych. Mają oni pomagać polskim rolnikom w eksporcie żywności na zagraniczne rynki. Podczas spotkania z mieszkańcami gminy Waganiec w województwie kujawsko-pomorskim minister zachęcał do zgłaszania kandydatur. Jan Krzysztof Ardanowski tłumaczył, że radcy rolni zostaną wysłani do stolic kilkunastu państw.

W trwającym konkursie wybrane zostaną trzy osoby. Pojadą one do Indii, Republiki Południowej Afryki oraz Rosji. W kolejnym naborze wyłonieni zostaną radcy rolni, którzy jako wysłannicy będą reprezentować Polskę w Azji Wschodniej, m.in w Chinach i Japonii, a także w krajach arabskich w Zatoce Perskiej i północnej Afryce.

"Polska będzie miała swoich przedstawicieli wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na żywność. Będą oni pomagali przede wszystkim małym firmom" - mówił szef resortu rolnictwa.

Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że wybrane osoby otrzymają przeszkolenie. Kandydaci muszą jednak znać języki, być samodzielni i chętni do przeżycia takiej - jak mówił minister - przygody.

Radcy rolni trafią do 15-20 stolic na świecie na przełomie roku.

IAR