Inwestycje.pl

« Powrót

BM Alior Bank - Raport Futures

Poprawa nastrojów na rynkach zachodnioeuropejskich i amerykańskim wpłynęła na przypływ pozytywnego sentymentu na krajowy parkiet. Na wartości zyskiwał głównie segment największych spółek co jednoznacznie pozwoliło na mocną zwyżkę kontraktów terminowych na WIG20. O ile otwarcie i początek sesji nie zdradzały jeszcze potencjału przyszłego ruchu, o tyle w drugiej połowie sesji obserwowane było istotniejsze wypiętrzenie kursu.

Zwracamy tutaj uwagę na wykres 60-min, który jednak podkopuje zaufanie to tego wybicia. Niewielki wolumen oraz spadek LOP sugerują, że był to m.in. efekt domykania krótkich pozycji, a nie wzrostu popytu. Kurs naruszył strefę oporu zniesienia 38,2% (22616 pkt.) z poprzedzającej fali spadkowej, kolejna bariera 50% jest przy wartości 2238 pkt. MACD w tym interwale podtrzymuje wskazania kupna, natomiast RSI jest blisko strefy wykupienia rynku. 
 
Na wykresie dziennym wczorajsza zwyżka jest identyfikowana jako ruch powrotny do linii szyi dominującej na szczycie formacji głowy i ramion. Niewielkie naruszenie linii szyi nie umniejsza znaczeniu formacji. Dodając do tego wspomniany obniżony wolumen, nie jest to jeszcze zwiastun załamania formacji. Kontrakty terminowe na indeksy DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia dodatkowo zyskały na wartości, zwłaszcza na SP500, co implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20. Publikacje dobrych wyników finansowych amerykańskich spółek przysporzyły większego zainteresowania aktywami kapitałowymi. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o produkcji przemysłowej i budowlanej. Ponadto pojawią się dane o inflacji bazowej w strefie euro oraz odczyty budowie nowych domów w USA. 

Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank