Inwestycje.pl

« Powrót

BM Alior Bank - Raport Futures

Wczorajsza sesja przyniosła niewielkie obsunięcie kursu na krajowym rynku. Kurs FW20 jest w pobliżu poprzedniego dołka sprzed niemal 2 tygodnia – 2146 pkt. Jego ewentualne przebicie wzmocni szanse realizacji potencjału spadkowego z formacji RGR. 

MACD oddala się od linii sygnalnej w dół, RSI pozostaje w kanale spadkowym. Lekko podnosi się miernik siły trendu ADX. Na diagramie 60-min kurs nieznacznie się obsuwa, zauważalny jest wzrost LOP. W tej sytuacji wsparcie określone poprzednim dołkiem jest w zagrożeniu.
 
Początek sesji zapowiada się mocnym osłabieniem kursów na krajowym rynku. Popołudniowe spadki na giełdach amerykańskich (S&P500) na poziomie ponad 3% nie należą do częstych widoków. W jeszcze większych tempie obniżył się Nasdaq100: -4,4%. Mimo, że z początkiem dzisiejszego dnia kontrakty terminowe na główne indeksy lekko odbijają w górę, to jednak wzorem parkietów azjatyckich, również na krajowym rynku należy spodziewać się większej presji podaży. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie ECB, nie są oczekiwane zmiany stóp procentowych, prawdopodobnie również program skupu aktywów będzie wygaszany zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Niewiadomą pozostaje natomiast termin reinwestowania kapitału z tytułu zapadających papierów nabytych w ramach programu. W USA zostaną opublikowane dane zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych. Rano został opublikowany raport finansowy spółki PKNORLEN, na poziomie głównym pozycji rachunku wyników dane są lepsze od prognoz rynkowych. Dziś swoje wyniki w USA będą publikowały spółki typu: Alphabet, Amazon, Daimler, Intel i Twitter. 

Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank