Inwestycje.pl

« Powrót

Jaką biżuterię założyć na rozmowę kwalifikacyjną?Twój wygląd podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest szczególnie ważny, gdyż pierwsze wrażenie może zaważyć o tym jak przebiegnie konwersacja. Bardzo często warunkuje ono nastawienie potencjalnego pracodawcy do kandydata. Dlatego warto przemyśleć swój ubiór, fryzurę, makijaż i rodzaj biżuterii. Nawet drobne szczegóły mogą wywołać pożądany efekt.

Podstawowe zasady dotyczące ubioru


Porad na temat, jaki strój należy założyć na rozmowę kwalifikacyjną jest całe mnóstwo. Wszyscy dobrze wiemy, że należ zadbać o elegancki, schludny i zarazem skromny wygląd. Strój musi być oczywiście dopasowany do stanowiska, o jakie się ubiegamy. Starając się o posadę na stanowisku kierowniczym czy np. w banku, powinniśmy prezentować sobą wysoki poziom profesjonalizmu, a zatem garnitur, garsonka albo kostium są obowiązkowe. Przy rekrutacji do pracy biurowej albo podczas pierwszych rozmów, kiedy to dopiero zaczynasz się wspinać po szczeblach kariery, strój może być nieco bardziej swobodny, jak na przykład jednolita koszula i spodnie. A na jeszcze większą swobodę możesz pozwolić sobie, jeśli starasz się o pracę na stanowisku kreatywnym, artystycznym.

Jaką biżuterię należy założyć w przypadku takich okoliczności? Jedną z zasad prawidłowego ubioru na rozmowę kwalifikacyjną jest wspomniana skromność, zatem nie zaleca się zakładania zbyt ekstrawaganckich i krzykliwych ozdób. Podobnie jak makijaż, powinna ona być stonowana, delikatna i stanowić jedynie mały akcent. Polecanym wyborem w tej sytuacji jest złota bransoletka, która wysuwa się spod mankietu koszuli czy marynarki, ewentualnie cienki złoty łańcuszek schowany pod bluzką. Starając się o wyższe stanowisko, możesz sobie jeszcze pozwolić na drobne kolczyki, ale w żadnym wypadku nie na wiszące, a tym bardziej nie duże koła.
 

Diabeł tkwi w szczegółach


Oczywiście kolor biżuterii musisz dobrać do koloru całego stroju. Jeśli dominują w nim barwy chłodne, żółte złoto nie będzie korespondowało z takimi kolorami i może wywołać dysonans. W takim wypadku lepiej zdecydować się na biżuterię ze srebra lub białego złota. W sklepie internetowym AlleZloto dostępna jest cała gama wyrobów z tych kruszców o bardzo zróżnicowanej formie. Należy też pamiętać, że biżuteria srebrna jest też niekiedy nad wyraz stonowana w przypadku bardzo prostych kreacji, wręcz chłodna i nieprzystępna. Ubiór zdominowany przez takie zimne tony może wywołać wrażenie zdystansowania. Dlatego delikatne złoto w takim przypadku nada ciepły, przyjazny odcień, co zachęci do kontaktu z osobą, która je nosi.

Trzeba przy tym zauważyć, że biżuteria, jako drobny dodatek, często pozostaje - a nawet powinna pozostać - zupełnie niezauważona. Jej magia polega na oddziaływaniu na podświadomość, na dyskretnym dopełnieniu całości stroju. Każdy pragnie na rozmowie o pracę zachęcić jej uczestników do swojej kandydatury, a bardzo często o ostatecznej decyzji może zaważyć jeden drobny szczegół. Może nim być również gustowna, wyważona biżuteria, współgrająca z całym ubiorem.