Inwestycje.pl

« Powrót

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

Dane makro z rynku pracy giełda w Stanach odebrała pozytywnie. Nastąpiły kolejne zwyżki inicjowane przez zaskakująco duży wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w styczniu (304 tys. wobec konsensusu 165 tys.) i prywatnym w USA (296 tys. wobec konsensusu 170 tys.).

Indeks PMI dla przemysłu za styczeń wyniósł 54,9 wobec 53,8 miesiąc wcześniej. Dochodzą informacje o słuszności decyzji Fed w kwestii stóp procentowych po lepszych danych z amerykańskiego rynku. Ponadto z linii negocjacji USA-Chiny padła informacja, że nastąpił postęp w takich tematach jak ochrona własności intelektualnej i wymuszony transfer technologii. Amerykańscy przedstawiciele otrzymali propozycję prowadzenia rozmów na terenie Chin w połowie lutego. Prezydent USA D. Trump oświadczył, że dwie gospodarki mogą zawiązać największe porozumienie handlowe, jakie kiedykolwiek zostało zawarte. Na ten moment nie przedłużono jednak ostatecznej daty wstrzymania broni (1. marca), ani nie podano żadnej wiążącej decyzji.
 
Zobacz także: Giełda promuje rozwój nowych rozwiązań technologicznych
 
W Chinach trwa tygodniowe święto związane z Nowym Rokiem Księżycowym przez co sesje od poniedziałku do piątku nie odbędą się. Może to nieco zmniejszyć obroty na pozostałych powiązanych giełdach.
 
W Polsce piątkowa sesja zakończyła się na plusie. Najbardziej rosły akcje JSW, KGHM pomimo informacji z czwartku, że prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie nieprawidłowości w sprawozdawczości finansowej i Aliora po uzyskaniu zgody KNF na przejęcie SKOK Jaworzno.
 
Zobacz także: Tydzień naprawdę rozpoczyna się jutro
 
WIG powrócił do trendu wzrostowego z szansą na osiągnięcie poziomu 61670 pkt. Sądząc po pozytywnych nastrojach za Atlantykiem, taki trend może się nadal utrzymać. 
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Baltic Capital TFI SA