Inwestycje.pl

« Powrót

BM Alior Bank - Raport Futures

Początek tygodnia przyniósł niewielkie zmiany w zakresie notowań kontraktów terminowych na WIG20. Na wykresie dziennym pojawia się druga szpulka – odwrócony młot. Kurs jest przy podstawie zapoczątkowanego z końcem października kanału wzrostowego. Uwagę zwraca bardzo niski wolumen ostatnich dwóch sesji.

Z jednej strony w stosunku do poprzedzającej zniżki sugeruje wyczerpywanie presji podażowej, ale też nie widać chęci obrony kursu ze strony kupujących, i obecnie wykazywana równowaga jest bardzo krucha. Na niekorzyść obrony kanału świadczą wcześniejsze negatywne dywergencje na MACD lub RSI. 

Zobacz także: Komentarz poranny 07.02.2019
 
Na diagramie 60 min jest utrzymana hipoteza budowanej formacji podwójnego szczytu. Linia wybicia jest przy poziomie 2355 pkt., potencjał ruchu wynosi ok. 70-75 pkt. Alternatywą jest obrona wsparcia przy tym poziomie i przejście w fazę kanału bocznego. Kontrakty terminowe na DAX i SP500 utrzymują z dzisiejszym dniem dodatnie zmiany w stosunku do wczorajszych godzin popołudniowych przybliżając, przynajmniej z początkiem sesji, obronę wsparcie i ewentualnie lekkie wzrostowe odbicie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na wieczorne wystąpienie szefa FED. Na dziś jest przygotowane spotkanie Rady UE -ECOFIN. 

Zobacz także:  Ożywienie na szerokim rynku
 
FW20 w układzie dziennym

 
 
FW20 w układzie 60-minutowym


 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
iFun4all SA, Michał Mielcarek - Prezes Zarządu, #314 ZE SPÓŁEK   MEANDRY BIZNESU: Zbigniew Jakubas