Inwestycje.pl

« Powrót

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

Za oceanem bardzo mocne wzrosty inicjowane informacjami o przedłużeniu negocjacji handlowych prowadzonych tym razem w Stanach w bieżącym tygodniu. Ponadto rzeczniczka Białego Domu wypowiedziała się, że zakończona w zeszłym tygodniu dyskusja przyniosła postępy. Dodatkowo inwestorzy nadal pamiętają słowa prezydenta D. Trumpa o możliwości przedłużenia rozejmu o 60 dni.

Istnieje także szansa na spotkanie obu prezydentów w najbliższym czasie. D. Trump ogłosił, że podpisze rozporządzenie o stanie wyjątkowym w USA, aby wybudować mur na granicy USA-Meksyk po ustaleniu niższej kwoty przeznaczonej na ten cel przez reprezentantów Demokratów i Republikanów. Dzisiejsza sesja w Stanach nie odbędzie się ze względu na święto. Może to spowodować obniżenie aktywności na powiązanych giełdach.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures
 
W Wielkiej Brytanii Izba Gmin odrzuciła projekt uchwały, który miał poprzeć stanowisko rządu wobec Brexitu stosunkiem głosów 303 do 258. Posłowie są znacząco podzieleni jeśli wziąć pod uwagę, że zostało 43 dni do terminu wyjścia UK z UE. Dodatkowo Chiny odwołały negocjacje w sprawie nowej umowy handlowej z Brytanią.
 
W Polsce nastroje ostatnio nie pokrywały się ze światowymi i europejskimi nastawieniami, ale piątkowa sesja pokazała dodatnią korelację i główne indeksy zanotowały zwyżki. Najmocniej zyskiwały takie spółki jak Santander, CD Projekt czy PGE. Najmocniej spadały akcje CCC. Spółka zdecydowała się na nabycie akcji spółki Gino Rossi pomimo nie spełnienia wszystkich warunków wezwania do sprzedaży akcji. Reprezentanci Japonii i Polski podpisali w piątek memorandum o współpracy w zakresie czystych technologii węglowych. Bogdanka miałaby być dostawcą paliwa węglowego dla bloku w technologii czystego węgla, który do 2024 roku powinien być oddany do eksploatacji przez Enea. Od 19 lutego do 28 lutego nie zawrzemy transakcji na Arctic Paper ze względu na zawieszenie obrotu spowodowane zamiarem częściowego wykupu i zmianą wartości nominalnej akcji.

Zobacz także: 
BM Alior Bank - Raport Rynkowy
 
Linia trendu idealnie obroniła spadek kursu na WIG. Notowania powróciły do kanału pomiędzy poziomami 59 616 a 61 670 a powrócona siła popytu napawa optymizmem. Dzisiaj ze względu na brak obrotu na nowojorskiej giełdzie aktywność u nas może być nieco niższa, ale entuzjazm z piątku, wydawać by się mogło, podtrzyma nastroje na bieżącej sesji.
 
WIG w układzie dziennymBM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #315 ZE SPÓŁEK   Omnichannel przyszłością rynku finansowego