Inwestycje.pl

« Powrót

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

Wczorajsza sesja na Wall Street nie odbyła się ze względu na święto - Dzień Prezydenta. W związku z brakiem aktywności za oceanem europejskie giełdy także spokojnie. Sesja zakończyła się bez większych zmian. Dołował sektor motoryzacyjny w obawie o nałożenie ceł na europejskie auta przez prezydenta USA D. Trampa, który w weekend otrzymał raport o zagrożeniu dla bezpieczeństwa narodowego w związku z importem zagranicznych samochodów.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures

Przedstawiciele UE wyliczyli, że cła w wysokości 25 proc. mogłyby wpłynąć na ograniczenie sprzedaży o połowę. Napływają kolejne informacje o coraz większych problemach strefy euro. Bundesbank zasygnalizował, że niskie tempo wzrostu gospodarczego w Niemczech utrzyma się przynajmniej w pierwszej połowie roku, ale nie ma jak na razie oznak aby spowolnienie przerodziło się w recesję. 
 
Przeciwnie do europejskich giełd zachowała się Polska i nawet w obliczu silnych pozytywnych nastrojów na piątkowej sesji za oceanem zanotowała spadki. JSW najmocniej zniżkowała w odpowiedzi na komunikat o rozmowach prowadzonych z Prokuratorią Generalną o potencjalnej emisji akcji, która pozwoliłaby utrzymać kontrolę Skarbu Państwa na poziomie 50 proc. plus 1. Sektor energetyczny pod kreską po informacji o nowelizacji ustawy o cenach energii, która wyklucza obowiązek ustalenia cen na 2019 rok w wysokości nie wyższej niż te na koniec zeszłego roku. Tauron po testach na utratę wartości aktywów grupy oszacował, że wynik netto zostanie obniżony o 377,9 mln zł. Wczorajszy komentarz o zawieszeniu obrotu na Arctic Paper dotyczy obligacji spółki aniżeli akcji.
 
Na wykresie WIG linia trendu broni kurs. Powróciła siła podaży, ale położenie czarnego korpusu powyżej ostatniej świeczki daje większą szansę na powrót do wcześniej klarowanej konsolidacji w przedziale 59 616 – 61 670. /Wioletta Pawłowska/
WIG w układzie dziennym
 
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Czy awans Polski w FTSE Russel na pewno niekorzystnie wpłynie na rynek akcji   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #38