Inwestycje.pl

« Powrót

Polskie pensje, polskie zatrudnienie

Główna para i dane ze świata

Eurodolar lokuje się w pobliżu 1,1350. Tak więc zmiany wyhamowały, sytuacja jest niejako patowa: notowania są w połowie konsolidacji, do której wróciły po krótkotrwałym zejściu do 1,1180. 
 
O 10:00 poznamy bilans handlu zagranicznego Włoch, o 10:30 natomiast dane z Wielkiej Brytanii o bezrobociu, wnioskach o zasiłek i średnim wynagrodzeniu. Dane te mogą mieć jakiś wpływ na GBP/EUR i GBP/USD, na eurodolara oczywiście nie. Co do pary funt-euro, to jest ona obecnie na 1,1690 - 1,17. Dla porównania, w początkach roku było ok. 1,10. Od tego czasu funt znacznie zyskał: mimo że sytuacja GB w kontekście brexitu jest mocno niepewna. Być może kryje się w tym przekonanie, że sam brexit zostanie w jakiś sposób anulowany... w co my akurat wątpimy. 
 
Zobacz także: Brytyjski parlament odrzuca "Brexit bez porozumienia", funt zyskuje
 
O 11:00 mamy w programie indeks instytutu ZEW, czyli ważny odczyt z gospodarki niemieckiej. O 15:00 pojawią się styczniowe dane z USA o zamówieniach w trzech kategoriach. 
 
Polskie sprawy

Polskie sprawy są takie, iż jutro mamy dane o produkcji przemysłowej, pojutrze o sprzedaży detalicznej, a dziś - o wynagrodzeniu i zatrudnieniu, mianowicie o 10:00. 
 
Zobacz także: Złoty bez większych zmian, rynek liczy na gołębi FED
 
GBP/PLN klaruje się przy 5,0215, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy skrajnościami z ostatnich kilkunastu dni. USD/PLN jest na 3,7840, co można uznać za jedno z lokalnych wsparć, niżej mamy ok. 3,77. EUR/PLN stoi przy 4,2935. Na pozór wczoraj rozegrano większy ruch wzmacniający PLN, ale faktycznie wszystko od kilkunastu dni dzieje się po prostu w pobliżu 4,30. 

Tomasz Witczak
FMC Management

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
IMS SA, Piotr Bielawski - Wiceprezes Zarządu, #252 PREZENTACJE WYNIKÓW   impact fintech'18: Agnieszka Sygitowicz, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA