Inwestycje.pl

« Powrót

BM Alior Bank - Raport Futures

Od początku tygodnia na krajowym rynku przez pryzmat FW20 utrzymuje się obniżona zmienność. W środę dzienny zakres wahań był mniejszy od 15 pkt. Na wykresie 60-min ostatnie notowania przyjmują postać zbliżoną do trójkąta odwróconego z podstawą przy poziomie ok. 2350 pkt.

Przebieg podstawowych wskaźników, gdzie na MACD jest podtrzymany sygnał sprzedaży, na RSI utrzymują się negatywne dywergencje, raczej zwiększa prawdopodobieństwo dolnego wybicia. Na diagramie dziennym obecność trzech szpulek nie ma tak jednoznacznej wymowy. Gdyby pojawiły się po znacznej zwyżce stanowiłyby ostrzeżenie przed osłabieniem wzrostowego impetu i możliwym odwrocie. W obecnej sytuacji mogą natomiast pozostać korekcyjnym przystankiem przed dalszą zwyżką. W tym interwale podstawowe wskaźniki wykazują stonowane podejście. Na MACD jest obecny sygnał kupna, w przypadku RSI obecność w strefie neutralnej nie wyraża skrajnych stanów rynku. 
 
Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures
Na giełdach zagranicznych nastroje po wczorajszej sesji były lekko spadkowe, jednakże zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje neutralne otwarcie dla FW20. W środę zakończyło się posiedzenie FOMC, stopy procentowe zgodnie z prognozami nie zostały zmienione. O ile zapowiedź o nie podwyższaniu stóp w tym roku powinna być dobrze odbierana przez rynki, o tyle sentymentem zachwiały najnowsze projekcje makro rewidujące lekko w dół prognozy wzrostu PKB o 10 pb.
 
FW20 w układzie dziennym




FW20 w układzie 60-minutowym
 
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: TFI PZU SA   Nowy kształt rynku finansowego