Inwestycje.pl

« Powrót

PKP Cargo liczy na pozytywne wyniki Grupy AWT w 2019 r.

PKP Cargo liczy, że spółka zależna AWT osiągnie zyski na każdym poziomie wyników w 2019 r., poinformował prezes Czesław Warsewicz.

"Dużym osiągnięciem jest, że ustabilizowaliśmy Grupę AWT i jej zdolność generowania zysków. Zakładamy, że od 2019 r. będą one realizowane" - powiedział Warsewicz podczas konferencji prasowej.

"Liczymy, że spółka AWT od 2019 r. będzie generowała zyski na każdym poziomie" - dodał.

Zobacz także:
 PKP Cargo miało 183,9 mln zł zysku netto, 277,6 mln zł zysku EBIT w 2018 r.

Wskazał, że w 2018 r. udało się odwrócić wieloletni trend spadku przychodów Grupy AWT i osiągnęły one 841 mln zł wobec 758 mln zł rok wcześniej.

Grupa AWT oferuje kompleksowe rozwiązania przede wszystkim dla dużych przedsiębiorstw przemysłowych w Europie Środkowej i Wschodniej, głównie w zakresie przewozu towarów ciężkich, takich jak węgiel, stal, materiały budowlane czy produkty przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego i chemicznego.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2018 r. miało 5 183 mln zł skonsolidowanych przychodów.

ISBnews


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 7: Konrad Okła - REITy   startupy.tv| Aleksander Niemczyk, RubyLogic