Inwestycje.pl

« Powrót

Produkcja miedzi płatnej KGHM wyniosła 53,8 tys. ton w II, wzrost o 19% r/r

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 53,8 tys. ton w lutym 2019 r. i była o 19% wyższa niż przed rokiem, podała spółka, prezentując wstępne dane.

"Wzrost dotyczy KGHM Polska Miedź (głównie w zakresie produkcji z wsadów własnych, w tym z zapasu półfabrykatów) oraz Sierra Gorda (wyższy wolumen przerobionej rudy). Spadek produkcji w KGHM International dotyczył kopalni Robinson i wynikał przede wszystkim z eksploatacji rudy o niższej zawartości Cu." - czytamy w komunikacie.

Produkcja srebra wyniosła 119,9 tony. Wzrost w relacji do wielkości zrealizowanej w analogicznym miesiącu 2018 r. wyniósł 68%, podano także. 

Zobacz także: KGHM miał 684 mln zł zysku netto, 1 182 mln zł EBITDA w IV kw. 2018 r.

"Produkcja TPM wyniosła 15,6 tys. troz. Wzrost o 19% jest efektem wyższej produkcji złota w KGHM Polska Miedź oraz Sierra Gorda, przy porównywalnym do zrealizowanego w lutym 2018 r. poziomie produkcji metali szlachetnych w KGHM International" - czytamy dalej.

Produkcja molibdenu wyniosła 1,2 mln funtów i kształtowała się 14% poniżej poziomu ubiegłorocznego z uwagi na niższą zawartość Mo w rudzie eksploatowanej w Sierra Gorda.

"Po dwóch miesiącach 2019 r. wyniki produkcyjne grupy kapitałowej kształtują się powyżej wielkości zrealizowanych w analogicznym okresie 2018 r. i są zgodne z budżetem na ten okres lub przewyższają zaplanowany poziom. Wyjątek stanowi produkcja molibdenu, której spadek w stosunku do 2018 r. wynika z planowanej sekwencji wydobycia w Sierra Gorda, zakładającej eksploatację w obszarach o niższej zawartości Mo" - podsumowano w komunikacie.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
IMS SA, Piotr Bielawski - Wiceprezes Zarządu, #252 PREZENTACJE WYNIKÓW   BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: II. 2019