Inwestycje.pl

« Powrót

PMI strefy euro i ocena Moody's w centrum uwagi w tym tygodniu

W tym tygodniu oczekiwanym wydarzeniem będzie publikacja wstępnych danych dot. indeksów PMI koniunktury w strefie euro, publikacja oceny ratingowej i perspektywy ratingu przez agencję Moody's dla Polski oraz marcowe dane z krajowego rynku pracy oraz dot. produkcji w przemyśle, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). 

"W bieżącym tygodniu zostaną także opublikowane marcowe dane z krajowego rynku pracy oraz dot. produkcji w przemyśle, które będą kolejnymi informacjami dot. skali spowolnienia wzrostu aktywności polskiej gospodarki z początkiem 2019 r. Podobnie jak w przypadku decyzji agencji Standard&Poors z 12 kwietnia, pod koniec tygodnia oczekujemy utrzymania zarówno oceny ratingowej, jak i perspektywy ratingu przez agencję Moody's. Zestawienie z jednej strony bardzo dobrych danych dot. bieżącej sytuacji gospodarczej i fiskalnej a z drugiej z zapowiadanym luzowaniem fiskalnym nie daje wiele przestrzeni do dokonywania zmian w ocenie na obecnym etapie" - czytamy w raporcie tygodniowym banku. 

Zobacz także: 
Dolar słabnie, a waluty rynków wschodzących pną się w górę

Ekonomiści wskazują, że publikacja PMI w strefie euro, pokaże, czy dane te potwierdzą inne sygnały stabilizowania się sytuacji w europejskim przemyśle. Ważne będą także publikacje danych dot. wzrostu PKB w I kw. w Chinach oraz miesięczne marcowe dane dot. sfery realnej, podano także.

ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #42   Enea SA, Piotr Olejniczak - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, #253 PREZENTACJE WYNIKÓW