Inwestycje.pl

« Powrót

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się zwyżkami a poniedziałkowa niewielkimi zmianami. Agencja Bloomberg zapowiada, że umowa handlowa może zostać zawarta nawet na początku maja bowiem na przełomie kwietnia i maja reprezentanci z USA mają udać się do Chin a następnie wicepremier Liu He uda się do USA.

Negocjatorzy mogliby wtedy ogłosić wypracowane warunki a na przełomie maja i czerwca doszłoby do oficjalnego podpisania kontraktu przez głowy państw. Jeśli chodzi o odczyty makro to sprzedaż detaliczna wzrosła o 1,6% w marcu co znacznie odbiegało od oczekiwań (0,9%) a ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła do rekordowych poziomów, ostatnio osiągniętych 50 lat temu, i świadczy o poprawie koniunktury Stanów.

Znacznie wzrosły ceny ropy po informacji o zakazie importu irańskiej ropy dla krajów wcześniej wyłączonych z ograniczenia nałożonego przez USA na Iran. Spółki naftowe będą miały impuls do wzrostu podczas dzisiejszej sesji. Akcje Philip Morris na fali przewyższającego oczekiwania poziomu EPS rosły, ale ich potencjał został ograniczony przez pomysł o zakazie sprzedaży tytoniu do 21. roku życia w USA. W tym tygodniu kontynuowany będzie sezon wyników finansowych a zwieńczeniem okaże się dynamika wzrostu PKB w I kw. podana w piątek. Swoje sprawozdania finansowe opublikują dzisiaj między innymi Coca-Cola, eBay czy Twitter.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
 
Czwartkowa sesja w Polsce okazała się spadkowa. Mocno zaniżał wyniki sektor energetyczny. PGNiG zapowiedziała, że sprzedaż gazu ziemnego za I kw. była niezmienna co w analogicznym okresie roku ubiegłego, co może zapowiadać nieco słabsze wyniki. PGE planuje natomiast emisję długoterminowych obligacji do kwoty 1 mld zł w II kw. 2019 roku. Tauron rozpoczął produkcję pierwszej serii mobilnych urządzeń zasilających, umożliwiających szybkie przywrócenie dostaw prądu po awarii sieci. Dodatkowo Fitch potwierdził długoterminowe ratingi spółki na poziomie "BBB" z perspektywą stabilną. W piątek Agencja Moody's potwierdziła rating Polski na poziomie "A2" z perspektywą stabilną. Dzisiaj ogłoszone zostaną wyniki sprzedaży detalicznej za marzec (prognoza 3,9% r/r).
 
W układzie dziennym WIG od kilku sesji klaruje się konsolidacja przy małoznaczącym wolumenie. Linia MACD przebiła linię sygnału od góry co może zapowiadać wyprzedaż. Nastroje globalne z rana wydają się być pozytywne, szczególnie w Niemczech, tym samym siła popytu ma także szansę na przeważenie. 
 
WIG w układzie dziennymBM Alior Bank
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Enea SA, Piotr Olejniczak - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, #253 PREZENTACJE WYNIKÓW   Branża windykacyjna Okiem ANALITYKA #41, Wojciech Bartosik