Inwestycje.pl

« Powrót

Veeam liderem rynku rozwiązań do zarządzania danymi w chmurze dzięki dwucyfrowemu wzrostowi w I kwartale 2019 r.

Rozwiązanie Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 i nowy model subskrypcji przyczyniły się do 30-procentowego wzrostu rocznych przychodów oraz zwiększenia łącznej wartości zamówień o 16 proc. Nie bez znaczenia jest również fakt, że przedsiębiorstwa wdrażają strategie oparte na chmurach hybrydowych w celu zwiększenia dostępności i elastyczności systemów informatycznych oraz przyspieszenia rozwoju.

Firma Veeam® Software, lider rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, które umożliwiają inteligentne zarządzanie danymi (Intelligent Data Management™), przedstawiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku. Korzystny wpływ na osiągnięte wskaźniki miało niewątpliwie styczniowe wprowadzenie na rynek rozwiązania Veeam Availability Suite 9.5 Update 4 ― jednego z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych produktów w historii przedsiębiorstwa. Obecnie Veeam należy do największych na świecie prywatnych producentów oprogramowania.

Firma odnotowała 16-procentowy wzrost łącznej wartości zamówień rok do roku. Liczba nowych klientów wzrastała o 4000 użytkowników miesięcznie, aby ostatecznie przekroczyć pułap 343 000 konsumentów. Roczne przychody odnawialne zwiększyły się o 30 proc. rok do roku, co odzwierciedla sukces nowego, unikatowego modelu cen subskrypcji wprowadzonego dla wszystkich nowych produktów Veeam, w tym pakietu Veeam Availability Suite 9.5 Update 4. Od chwili jego ogólnego udostępnienia na początku pierwszego kwartału został pobrany 200 000 razy.

„W pierwszym pełnym kwartale, jaki przepracowałem po powrocie do kierownictwa działu sprzedaży i marketingu, skupiliśmy się na priorytetowych celach, które zapewniły nam sukces, a przez pozostałą część roku ułatwią dalszy rozwój i umocnienie się na pozycji lidera. Obecnie realizujemy proaktywną strategię, której celem jest pomoc przedsiębiorstwom w migracji do chmury z wykorzystaniem najwyższej jakości rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i zarządzania danymi w chmurze. Jak wynika z prognoz IDC, w ciągu najbliższych trzech lat 90 proc. przedsiębiorstw wdroży strategię wielochmurową[i], co otwiera przed nami nowe perspektywy rozwoju. Będziemy kompleksowo wspierać naszych klientów i partnerów na każdym etapie zmian, dostarczając im najlepsze produkty i rozwiązania. Z myślą o tej strategii utworzyliśmy również nowy model licencjonowania Veeam Instance Licensing (VIL), który dzięki swojej elastyczności umożliwia przenoszenie obciążeń ze środowisk lokalnych do chmur publicznych i z powrotem bez dodatkowych kosztów. Veeam jako pierwszy w branży oferuje ten elastyczny model licencji, pozwalający na zarządzanie środowiskami wielochmurowymi” ― powiedział Ratmir Timashev, współzałożyciel i wiceprezes działu sprzedaży i marketingu w firmie Veeam.

Najważniejsze informacje o klientach, produktach i partnerach w I kwartale 2019 roku

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do uczestnictwa w VeeamON 2019 - czołowej konferencji na temat zarządzania danymi w chmurze, która odbędzie się w dniach 20-22 maja 2019 r. w Miami. W VeeamON 2018 w Chicago oraz regionalnych wydarzeniach VeeamON Forum na całym świecie wzięło udział prawie 10 000 klientów, partnerów I wpływowych osób.

Cytaty

„Veeam jest silnie zaangażowany w rynek chmurowych rozwiązań do ochrony danych, który dynamicznie się rozwija. Złożona roczna stopa wzrostu (CAGR) dla całego rynku rozwiązań do zabezpieczania danych oferowanych jako usługi w chmurze wynosi 16,2 proc., czyli znacznie więcej niż 3,4 proc. w przypadku tradycyjnego oprogramowania do ochrony i odzyskiwania danych. Veeam cały czas notuje silny wzrost w obu tych segmentach rynku, oferując nowe produkty i usługi dostosowane do szybko zmieniających się wymagań środowisk lokalnych i chmurowych” ― Phil Goodwin, dyrektor ds. badań, IDC.

„W związku z ciągłym rozwojem naszego przedsiębiorstwa potrzebowaliśmy bardziej elastycznych i innowacyjnych rozwiązań w infrastrukturze informatycznej. Doszliśmy do wniosku, że samo tworzenie kopii zapasowych nie wystarczy. Dzięki połączeniu platformy Veeam z platformą Azure mogliśmy zapewnić dostępność naszych aplikacji o znaczeniu newralgicznym oraz stworzyć niezawodne środowisko przywracania systemu po awarii oparte na chmurze. Teraz mamy pewność, że nasze dane i aplikacje są skutecznie chronione za pomocą rozwiązania do zarządzania danymi w chmurze. W przypadku jakichkolwiek problemów możemy użyć funkcji bezpośredniego odtwarzania, dzięki którym nasza działalność będzie kontynuowana bez przeszkód” ― Tom Morley, starszy dyrektor ds. globalnej infrastruktury i operacji w firmie ABM Industries, wiodącego dostawcy rozwiązań do obsługi budynków, notowanego w rankingu Fortune 500.


opr. Krystian Lis


Patronaty medialne miesięcznika Manager Magazin:

I Targi Export Expo (29-31 maja)
http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/I-Targi-Export-Expo-w-Polsce-8211-zaproszenie-dla-wystawcow-i-zwiedzajacych-29-31-maja-2019;338498;0.html

VIII edycja targów China Homelife Poland (29-31 maja)
http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/Zaproszenie-na-VIII-edycje-targow-China-Homelife-PolandChina-Machinex-29-31-maja-2019;338759;0.html

III edycja Kongresu Gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej (29-31 maja)
http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/Zaproszenie-na-III-edycje-Kongresu-Gospodarczego-Europy-Centralnej-i-Wschodniej-29-31-maja-2019;338784;0.html

I runda akceleracji dla startupów z regionu CEE organizowana przez MIT Enterprise Forum Poland - termin zgłoszeń: do 30 czerwca 2019 r.

http://manager.inwestycje.pl/rynek_manager/MIT-Enterprise-Forum-CEE-rozpoczyna-nabor-do-jesiennej-edycji-programu-akceleracyjnego;339263;0.htmlVI Digital Money & Blockchain Forum, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie (16 maja 2019)

http://manager.inwestycje.pl/eventy/VI-Digital-Money-amp-Blockchain-Forum-16-maja-Uczelnia-Lazarskiego-w-Warszawie;339258;0.html