Inwestycje.pl

« Powrót

Movie Games liczy na jak najszybsze przejście na rynek główny GPW z NewConnect

Movie Games liczy na jak najszybsze przejście na rynek główny GPW z NewConnect, poinformował ISBnews prezes Mateusz Wcześniak.

"Przejście na GPW z NewConnect staramy się przeprowadzić i zrealizować jak najszybciej. Będziemy o szczegółach sukcesywnie informowali zgodnie z prawem" - powiedział ISBnews Wcześniak podczas konferencji Gaming na Giełdzie organizowaną przez Strict Minds i GPW. Agencja ISBnews jest patronem medialnym wydarzenia.

Prezes Movie Games zaznaczył, że portfolio gier deweloper opiera na 3 filarach: tytułach Discovery Channel, symulatorach, które z reguły budują dobre wishlisty, a także wysokiej jakości horrorach. 

"Najbliżej intensywnych działań informacyjnych jesteśmy obecnie z 'The Beast Inside'. Premiera tego tytułu jest planowa w najbliższym czasie. Kolejnym tytułem jest 'Lust From Beyond', które spotkało się z bardzo dobrym odbiorem i wsparciem finansowym fanów na Kickstarterze" - zaznaczył Wcześniak. 

Zobacz także: Movie Games miało 528,75 tys. zł zysku netto, 652,8 tys zł zysku EBIT w 2018 r.

Według jego słów, wishlisty gier są ważne, ale Movie Games zarządza każdym projektem gry z perspektywy optymalizacji budżetu każdego tytułu.

"Na pierwszym etapie IP realizujemy tytuł z niższym budżetem rzędu kilkuset tysięcy. Później, kiedy wiemy, że koncepcja się sprawdza, kolejna gra z uniwersum ma już znacznie wyższy budżet, ale wspierany chociażby kampanią na Kickstarterze. Pracujemy też nad przyciąganiem uwagi graczy przez dobry, chwytliwy temat gry i efektywny marketing. Czerpiemy z popkultury, czy tematów popularnych wśród graczy jak np. ostatnio survival" - podsumował prezes Movie Games.

Na początku maja Movie Games podjął uchwałę o rozpoczęciu działań zmierzających do dopuszczenia i wprowadzenia akcji do obrotu na rynku regulowanym.

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

Sebastian Gawłowski

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Na czym polega unikalność Kool2Play   Paweł Szczepanik przedstawia: SPÓŁKI ENERGETYCZNE DWIE WSKAZÓWKI | Analiza techniczna