Inwestycje.pl

« Powrót

BM Alior Bank - Raport Futures

Sytuacja rynkowa

Początek tygodnia na krajowym rynku przyniósł kontynuację zniżki. Przebieg poniedziałkowej sesji dla FW20 był istotnie zbliżony do wydarzeń piątkowych. Niemal cała skala spadku została wykonana w pierwszych godzinach sesji, po czym już przed południem kurs ustabilizował się i przy niskiej zmienności dotrwał do zamknięcia. Na wykresie 60-min wyodrębnił się trend boczny, dla którego najbliższe strefy wsparcia i oporu to odpowiednio 2263 pkt i 2314 pkt. RSI jest w strefie neutralnej, MACD oscyluje blisko poziomu równowagi.

Jest dostrzegalny spadek LOP co można tłumaczyć powolnym przesuwaniem alokacji na kolejną, wrześniową serię. W najbliższy piątek wygasa czerwcowa seria instrumentów pochodnych na WIG20. Na wykresie dziennym ostatni spadek najlepiej tłumaczy odbicie od strefy oporu majowej luki cenowej i zniesienia 61,8%  ostatniej fali spadkowej. Wskaźniki AT nie dają jednorodnych sygnałów. Na bardzo szybko reagujących wskaźnikach jak np. %R są obserwowane lokalne dywergencja jako zapowiedź możliwej dalszej zniżki.

Zobacz także: Komentarz poranny 18.06.2019
 
Na giełdach zachodnich wczorajsza sesja nie przyniosła większych zmian. Wyraźniejsza zwyżka była obserwowana dla spółek technologicznych. Z dzisiejszym dniem notowania kontraktów terminowych na główne indeksy notują niewielki odchylenia od wczorajszego popołudnia implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty inflacyjne w strefie euro, wskaźnik nastrojów ZEW dla Niemiec oraz dane z rynku pierwotnego nieruchomości w USA. 

FW20 w układzie dziennymFW20 w układzie 60-minutowym


 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
startupy.tv| Sebastian Czarnota, Digital Fingerprints   Mateusz Namysł, #33 PODSUMOWANIE MIESIĄCA (08.02.2019)