Inwestycje.pl

« Powrót

Rynek nieruchomości we Wrocławiu

Nic dziwnego – liczba zabytków, organizowanych imprez i urok nie mają sobie równych. To również przyczynia się do ciągłego powstawania nowych mieszkań we Wrocławiu – zarówno dla mieszkańców, jak i pod inwestycje.

Nowe mieszkania we Wrocławiu – co warto wiedzieć?

Nowe mieszkania we Wrocławiu niewątpliwie nie należą do najtańszych, choć w przeciwieństwie do Warszawy, Gdańska czy Krakowa, dalej za metr kwadratowy musimy wydać średnio poniżej 8 tysięcy złotych. Średnia cena wynosi tu „jedynie” 7747,98 złotych. Miasto może się jednak poszczycić dużą liczbą nieruchomości na sprzedaż (zaraz po Warszawie) oraz dużą liczbą inwestycji w trakcie budowy. Najpopularniejsze są nieruchomości o metrażu od 35 do 65 m2, które posiadają 2 pokoje. Nieznacznie mniej jest lokali z trzema pokojami. Średni metraż oferowanych mieszkań wynosi nieco ponad 55 metrów kwadratowych. We Wrocławiu dużą popularnością, jako lokata kapitału, cieszą się mieszkania pod inwestycje:

Łatwo tu więc spotkać nie tylko miejscowych, ale również turystów, czy zagranicznych inwestorów.

Mieszkania pod inwestycje – co, gdzie i jak?

Najpopularniejsza lokalizacja mieszkań pod wynajem mieści się w ścisłym centrum – w okolicach Rynku i licznych szkół wyższych. Tam też znajdziemy lokale o najmniejszej powierzchni, ale i najwyższej cenie za metr kwadratowy, która potrafi sięgać nawet i ponad 9500 złotych. Atrakcyjne położenie skłania jednak inwestorów do zakupu mieszkań głównie pod inwestycje. Wysoka cena jest spowodowana głównie:

To sprawia, że takie mieszkania są idealne zarówno dla studentów, jak i turystów szukających lokali do wynajmu krótkoterminowego. Coraz częściej spotyka się również zjawisko wynajmowania całych mieszkań przez firmy delegujące pracowników na szkolenia czy spotkania biznesowe odbywające się w mieście.

Dlaczego warto mieszkać we Wrocławiu?

Wrocław jest uznawany za jedno z najlepszych miejsc do życia – nie tylko dla studentów i singli, ale również dla rodzin z dziećmi. W 2016 roku otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Dodatkowo jest uważany za stale rozwijające się centrum biznesowe, które przyciąga nowe firmy i inwestorów – na brak pracy nie można więc narzekać. Stolica Dolnego Śląska jest również znana z nigdy niezasypiającego Rynku, gdzie miłośnicy nocnych wypraw zawsze znajdą miejsce, w którym można się pobawić. Wyjść nocą warto nie tylko dla licznych wydarzeń rozrywkowych. Wrocław jest znany jako miasto iluminacji świetlnych – znajdziemy tu fontannę multimedialną, pięknie oświetlone mosty i kościoły czy Uniwersytet Wrocławski.

Mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu rosną jak grzyby po deszczu. Dobra koniunktura, praktyczny brak bezrobocia i wysokie zarobki sprawiają, że z pewnością jest to miasto, które warto rozważyć, szukając swojego miejsca na świecie lub miejsca do zainwestowania zgromadzonego kapitału.

Artykuł powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl