Inwestycje.pl

« Powrót

Cordia Polska planuje wejść do Trójmiasta na początku 2020 r.

Cordia Polska planuje debiut na rynku trójmiejskim na początku przyszłego roku, poinformował dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi Michał Melaniuk.

"Chcemy wejść do Trójmiasta już na początku przyszłego roku. Mamy w przygotowaniu dwa projekty. Pierwszy powstanie w Gdańsku, na terenie dzielnicy Wrzeszcz, drugi na sopockim osiedlu Przylesie. Łącznie dostarczą na rynek 21,5 tys. m2 PUM. Równocześnie nie zamierzamy rezygnować z rozwijania oferty warszawskiej i krakowskiej. W stolicy planujemy dwie nowe inwestycje, w Krakowie trzy" - powiedział Melaniuk, cytowany w komunikacie.

Cordia zadebiutowała w Polsce w 2014 r. i od tego czasu ukończyła 4 projekty - trzy w Krakowie i jeden w Warszawie. Teraz buduje kolejne trzy w tych samych miastach. Krakowska Lotniczówka, II etap Zielonego Bemowa i uruchomiony niedawno Horyzont Praga na Gocławiu dostarczą na rynek ok. 24,6 tys. m2 PUM, przypomniano.

Firma poszukuje też dobrze skomunikowanych działek we Wrocławiu i w Poznaniu. Docelowo chce sprzedawać znacznie powyżej 1000 mieszkań rocznie.

"Mieliśmy jasny plan na ten rok: zwiększyć sprzedaż o 45%. Nie podejmujemy pochopnych decyzji. Sprawdzamy możliwości, badamy rynek. Będziemy stopniowo zwiększać skalę działalności" - podsumował Melaniuk.

Cordia wchodzi w skład grupy Futureal, która działa na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #326 ZE SPÓŁEK   startupy.tv| Konrad Okła, Realko24.com