Inwestycje.pl

« Powrót

CD Projekt kupił kompleks nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 74 w Warszawie

CD Projekt kupił kompleks nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 74 w Warszawie, podała spółka.

"Od 20 lat CD Projekt mieści się w wynajmowanym budynku przy Jagiellońskiej 74. Tu powstawały nasze gry, tu kreowaliśmy nowe fantastyczne światy i przez lata inwestowaliśmy w infrastrukturę potrzebną do produkcji gier. Zapuściliśmy tu korzenie i myśląc o rozwoju firmy zdecydowaliśmy, aby związać się z tym miejscem na dłużej, ale na naszych warunkach — z siedzibą, której jesteśmy właścicielem i którą będziemy dalej dostosowywać do naszych potrzeb i wizji" – powiedział prezes Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

W sumie, razem z wcześniej nabytą, sąsiadującą nieruchomością przy Jagiellońskiej 76, spółka dysponuje ponad 24 tys. m2 powierzchni gruntu i ponad 18 tys. m2 powierzchni użytkowej, w tym w większości powierzchni biurowych, podano także.

"Zakup nieruchomości zabezpieczy spółce możliwość dalszego rozwoju i umożliwi kreowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami prowadzonej działalności" - dodano w informacji.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
KRUK SA, Piotr Krupa - Prezes Zarządu, #330 ZE SPÓŁEK   Inwestorzy.TV z wizytą w Elektrowni Kozienice