Inwestycje.pl

« Powrót

Giełda kryptowalut Binance.pl rośnie w siłę

Czym są krytpowaluty i w jaki sposób możemy je nabyć?

Kryptowaluta - znana również jako wirtualna moneta lub waluta graficzna - to rozproszony system księgowy opierający się na kryptografii, na którym przetrzymujemy informację o posiadaniu w umownych jednostkach. Rzeczone jednostki nabywamy po umówionej cenie za realną gotówkę, posiadane dobra lub udziały. Całość przetrzymujemy na wirtualnym portfelu dostarczanym i zarządzanym z poziomu aplikacji tradingowych lub platform handlowych, takich jak właśnie Binance.pl

Większość państw nie uznaje kryptowalut jako oficjalnych środków płatniczych, co niesie za sobą zarówno szereg konsekwencji, jak i zalet. Przy obrocie kryptowalutami nie przysługują nam ulgi powiązane z handlem walutą, które zwyczajowo dopasowywane są do powszechnie respektowanych środków płatniczych. Jednocześnie, obrót nimi jest w pełni legalny i nieograniczony, toteż z każdego miejsca na świecie w każdej chwili możemy nabyć dowolną z ponad 9000 walut.

Jakie opcje daje platforma Binance?

Dobór odpowiedniej platformy do swojej strategii inwestycyjnej jest niezwykle ważny, tak byśmy mogli lokować środki w najwygodniejszy dla nas sposób. Binance trafia w gusta zarówno doświadczonych inwestorów, jak i osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w kryptohandlu. Wszechstronność, mobilność i bezpieczeństwo Binance widać na każdym kroku, co potwierdza aktywna liczba uczestników. Pierwszy milion użytkowników wybił w mniej niż rok od powstania, a dziś - nieco dwa lata po utworzeniu platformy - działa na niej ponad 4 miliony inwestorów.

Na stronie głównej Binance. com możemy zobaczyć główne narzędzia, którymi będziemy mogli się posługiwać. Kategoria "exchange" oferuje nam giełdę kryptowalut oraz projektów blockchain, co stanowi postawę egzystencji platformy. W każdej chwili możemy sięgnąć do zakładek "academy" i "info", które nam pomogą w nawigacji tak po systemie, jak i po kryptowalutach. Wytrawni gracze mogą skorzystać z "research", czyli podstrony z najnowszymi doniesieniami i prognozami analityków kryptogiełd. Ciekawą opcja jest również inkubator projektów blockchain (zakładka "labs") oraz "Binance charity", czyli możliwość wsparcia fundacji charytatywnych współpracujących z platformą Binance.

Jak zarejestrować się na stronie Binance.pl?

Aby uzyskać dostęp do pełnego systemu Binance, jak i uruchomić nasz wirtualny portfel, konieczne będzie zarejestrowanie się na stronie www.binance.pl lub poprzez oficjalną aplikację. Rejestrujemy się poprzez podanie e-maila, nadanie hasła oraz akceptację postanowień regulaminu. Jednym z warunków jest oczywiście ukończenie 18 roku życia - zgadzając się na zapiski postanowień końcowych, potwierdzamy, że jesteśmy pełnoletni. Zaraz po zarejestrowaniu, konieczna będzie instalacja Google Authenticator, celem uwierzytelnienia naszego logowania. Rejestracja jest w pełni darmowa i nie wymaga uiszczania żadnych opłat powitalnych czy opłacania abonamentu dostępowego. Prowizja od transakcji wynosi 0.1%, co jest jedną z najniższych na rynku.

Na samym początku jesteśmy ograniczeni dziennym limitem obrotu wynoszącym odpowiednik dwóch Bitcoinów. By obracać większymi ilościami gotówki (limit dzienny: 100 Bitcoin), należy zeskanować swój dowód osobisty, który następnie zostanie zweryfikowany przez moderatorów. Jeżeli chcemy znieść te limity lub ustalić indywidualne stawki, jesteśmy zobligowani do personalnego kontaktu, z którym wynegocjujemy swój nowy limit tradingowy. Jest to podyktowane przesłankami bezpieczeństwa i stabilizacji rynku, co w końcu jest jedną z kluczowych spraw w przypadku obrotu walutami.

Podczas rejestracji możemy podać kod polecający, co sugeruje nam, że Binance korzysta z programu afiliacyjnego. Poza taką formą marketingu, platforma bardzo często ogłasza rozmaite konkursy polegające na generowaniu obrotów, w których można otrzymać zarówno nagrody rzeczowe (m. in sprzęt Apple i Samsung, samochody marek premium: Porsche, Maserati, Jaguar, BMW czy Mercedes), jak i określoną ilość kryptowaluty. Wszystko to zachęca do wpłaty gotówki, która jest niezwykle intuicyjna i jednocześnie bezpieczna. Środki wysyłamy na przypisany do nas adres i w tym samym momencie możemy nimi obracać na platformie transakcyjnej. Cały system jest bardzo przyjazny - każdy użytkownik, niezależnie od wieku czy doświadczenia fantastycznie odnajdzie się na platformie Binance.pl