Usługi Private Banking

12.07.2012 10:08  Private Banking
Usługi Private Banking Produkty private banking często dostępne są w ramach oferty  w bankach uniwersalnych, jednakże na rynku polskim oraz światowym możemy wyróżnić kilka marek stricte wyspecjalizowanych w świadczeniu tego typu usług.

Do przykładów instytucji bankowych o działaniu uniwersalnym, a jednocześnie z rozbudowaną infrastrukturą pozwalającą na doradztwo indywidualne w zakresie private bankingu zaliczyć należy PKO BP, Deutsche Bank czy Alior Bank. Wyspecjalizowane marki dedykowane dla zamożnych klientów to Noble Bank, Credit Suisse oraz DZ Bank Polska.

Kompleksowa usługa, za którą kryje się pojęcie private bankingu oznacza spójną oraz zintegrowaną obsługę portfela klienta, inwestora mającego ponad przeciętną wysokość kapitału jaki chce pomnażać za pomocą fachowej obsługi doradczej świadczonej przez wyspecjalizowanych w tym fachu doradców wealth management.

Klienci private bankingu otrzymują szeroki wachlarz usług oraz produktów, w które mogą zainwestować, a na które składają się min. lokaty strukturyzowane, obligacje korporacyjne, lokaty rentierskie. Wszystkie muszą charakteryzować się wyższymi, niż standardowe oferty, zyskami wypracowywanymi za pomocą tzw. pasywnego dochodu.

Dziś w Polsce mamy rosnący trend oraz zapotrzebowanie na bankowość prywatną. Wiąże się to z coraz bardziej rosnącymi ambicjami oraz wielkością kapitału zgromadzonego przez samych inwestorów, z drugiej zaś strony, banki w dobie zaostrzenia kryteriów liczenia zdolności kredytowej średnio zarabiającym rodakom szukają alternatywnych źródeł przychodów, którymi niewątpliwe mogą stać się prowizje od dużych kapitałowo lokat klientów bardziej zamożnych.

Rafał Tomkowicz

kk


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste