Venture Incubator inwestuje w medyczno-informatyczną spółkę Infermedica

29.01.2016 14:15  Venture Capital
Venture Incubator inwestuje w medyczno-informatyczną spółkę Infermedica W ramach transakcji wrocławski startup pozyskuje kluczowego partnera. Fundusz inwestycyjny Venture Incubator nabył udziały w Infermedica od Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Spółka Infermedica założona w ramach projektu Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ pozyskała kolejnego, dużego inwestora. Opracowanym przez spółkę medycznym systemem informatycznym zainteresował się Venture Incubator. To wrocławski fundusz inwestycyjny tworzony m.in. przez Macieja Jarzębowskiego oraz Jakuba Sitarza – jednych ze współzałożycieli LiveChat Software S.A.

- To dla nas ogromne wyróżnienie i nowe możliwości rozwoju, gdyż dzielimy tę samą wizję firmy – mówi Piotr Orzechowski, Prezes Zarządu Infermedica. - Współpraca z Venture Incubator nie tylko pozwoli nam przyspieszyć realizację naszych zagranicznych planów, ale będzie też okazją do uczenia się od bardzo doświadczonych przedsiębiorców.

Do inwestycji funduszu Venture Incubator należą już takie firmy jak Brand24, TimeCamp czy notowane na rynku NewConnect Patent Fund SA i ARI SA. Infermedica stała się natomiast pierwszą spółką z branży zdrowia w portfelu funduszu. - Nabycie udziałów w spółce Infermedica jest dla nas ważnym wydarzeniem, gdyż tą inwestycją wkraczamy w bardzo atrakcyjny i rozwojowy segment IT w usługach medycznych. Infermedica ma wszelkie podstawy, aby stać się firmą o globalnym zasięgu i swoim doświadczeniem zamierzamy ją w tym wesprzeć. - mówi Maciej Jarzębowski, Prezes Zarządu Venture Incubator S.A.

Transakcja stanowi również sukces programu Akcelerator EIT+ realizowanego przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Infermedica dołącza do grona udanych wyjść inwestycyjnych, do których należą już takie spółki, jak Incuvo, Numed i Lipid Systems. - Od samego początku wierzyliśmy, że Piotr Orzechowski dobrze wyczuł nadchodzące trendy rynkowe w rozwiązaniach informatycznych dla diagnostyki medycznej, a decyzja inwestycja Venture Incubator tylko to potwierdza. Mając na uwadze dotychczasowe sukcesy inwestycyjne funduszu jesteśmy pewni, że Infermedica zyskała kolejnego świetnego partnera biznesowego – komentuje Edyta Petters, odpowiedzialna za rozwój spółek technologicznych w EIT+. Środki pozyskane ze sprzedaży udziałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zamierza przeznaczyć na inwestycje w kolejne gniazda innowacji.

- Nasz sposób na wybór pomysłów do rozwijania jest na tyle efektywny, że spodziewamy się kolejnych sukcesów inwestycyjnych  – dodaje Edyta Petters. Już dzisiaj spółka zaprasza kolejnych pomysłodawców, którzy chcieliby skorzystać ze wsparcia EIT+. - Oferujemy nie tylko finansowanie, ale także aparaturę badawczą
i przestrzeń laboratoryjną, dzięki którym strat-up będzie mógł rozwijać swoją technologię.

- W imieniu spółki chciałbym ogromnie podziękować Wrocławskiemu Centrum Badań EIT+ za ponad trzy letnią, owocną współpracę – komentuje Piotr Orzechowski. - Z całą pewnością bez wsparcia merytorycznego, kapitałowego i zaufania ze strony EIT+, Infermedica nigdy nie pokonałby drogi od początkowego pomysłu do działającego biznesu.


Venture Incubator SA


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie