Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Venture Capital


WSI Capital w 2014 roku będzie wspierać spółki MSP

14.01.2014 14:38  Venture Capital
WSI Capital w 2014 roku będzie wspierać spółki MSP Zbudowaliśmy od podstaw firmę kurierską Siódemka i sprzedaliśmy ją za blisko ćwierć miliona złotych. Było to ogromne wyzwanie i jeszcze większy sukces. Zarządzany przez nas od kwietnia 2012 roku fundusz, w raptem 18 miesięcy przeanalizował ponad 400 projektów z sektora MSP i zainwestował 80 % kapitału.

Widzimy, że na rynku jest jeszcze wiele firm, które odpowiednio poprowadzone mogą stać się wysoce dochodowymi biznesami. Potrzebne im jest jednak nie tylko wsparcie kapitałowe, ale  i merytoryczne.  I my na te potrzeby jesteśmy gotowi odpowiedzieć - mówi Jacek Kajko, Partner Zarządzający WSI Capital.  

Zarządzany przez WSI Capital fundusz Venture Fund I przez półtora roku funkcjonowania zainwestował ponad 30 mln zł w spółki z sektorów IT, technologii medycznych, usług gastronomicznych czy technologii filmowych.

- Bardzo wysoko oceniamy perspektywy spółek wchodzących do portfela Funduszu Venture Capital Fund I. Dlaczego? Znamy reguły rządzące współczesnym biznesem. Nasz zespół biegle porusza się w świecie nowoczesnych technologii i potrzeb dzisiejszego społeczeństwa. Wiemy, w jakie rozwiązania i zespoły warto inwestować z korzyścią dla nas, dla inwestorów, dla przedsiębiorców, w efekcie również dla odbiorców usług i produktów oferowanych przez nasze spółki – tłumaczy J.Kajko.

Na bazie dotychczasowych osiągnieć oraz zebranego know-how zarządzający WSI Capital rozważają możliwość powołania kolejnych funduszy. Do nowych FIZów WSI chciałoby zaprosić przede wszystkim firmy z sektora MSP.  
 Rozważamy możliwość stworzenia funduszu wspierającego spółki poszukujące dodatkowego kapitału do realizacji strategicznych planów rozwojowych – mówi Krzysztof Wiśniewski, Partner Zarządzający WSI Capital.

- Jednak na rynku oprócz tych firm, które notują wysoką dynamikę rozwoju, dostrzegamy również, te którym w pewnym momencie czegoś zabrakło. Są to firmy w naszej ocenie wciąż wysoko rokujące, z pionierskim produktem czy usługą oraz ponadprzeciętnie zaangażowanym zespołem, w których błędne decyzje doprowadziły do niekorzystnej sytuacji. Odbudowanie wartości rynkowej tego typu firm pozwala na zbudowanie na ich bazie wysoce konkurencyjnych i rentownych przedsiębiorstw. I nie chodzi tu tylko o dokapitalizowanie, ale przede wszystkim o wsparcie merytoryczne i coachingowe.

Jak dodaje Jacek Kajko – polski rynek VC daje nam duże możliwości, a przedsiębiorcy w Polsce charakteryzują się coraz większą dojrzałością biznesową. Wszystko to w połączeniu z know-how naszego zespołu oraz ożywieniem gospodarczym stwarza świetne warunki do współpracy. Współpracy przynoszącej korzyści.

WSI Capital

kk

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie