Kraków – Nowa Huta i Stare Miasto nadal na topie

21.08.2018 11:42  Raporty rynku nieruchomości
Kraków – Nowa Huta i Stare Miasto nadal na topie
Z danych Otodom wynika, że najpopularniejszą dzielnicą w Krakowie jest Nowa Huta. Co piąty użytkownik serwisu w pierwszej kolejności szukał mieszkań do kupienia właśnie w tej dzielnicy. Na drugim miejscu znajduje się Stare Miasto z 16-procentowym wynikiem wyszukiwań. Te dwie dzielnice od dłuższego czasu znajdują się na pierwszych miejscach w zestawieniach popularności. Mimo iż dzieli je bardzo dużo, łączy zainteresowanie mieszkaniami w okolicy. 
 
Nowa Huta znacznie zyskała w oczach mieszkańców, głównie za sprawą konkurencyjnych cen nieruchomości oraz dużej ilości terenów zielonych. Nowa Huta jest także doceniana za bezpieczeństwo. W Rankingu Dzielnic Otodom, który został opublikowany pod koniec 2017 r. ta dzielnica zajęła pierwsze miejsce w kategorii bezpieczeństwo. 
 
Stare Miasto znajduje się na przeciwległym biegunie. Ceny mieszkań w dzielnicy są jednymi z najwyższych, mimo to nie brakuje chętnych na zakup nieruchomości w tej lokalizacji. Mieszkańcy Krakowa doceniają Stare Miasto za świetną komunikację oraz ilość ciekawych miejsc do spędzania wolnego czasu. Właśnie w tych kategoriach Stare Miasto zwyciężyło w Rankingu Dzielnic Otodom.
 

Dzielnice

Udział % zapytań

Nowa Huta

20%

Stare Miasto

16%

Krowodrza

12%

Ruczaj

12%

Bronowice

8%

Grzegórzki

7%

Prądnik Biały

7%

Podgórze

6%

Czyżyny

6%

Prądnik Czerwony

5%

 
Źródło: Otodom.pl
 
Użytkownicy serwisu Otodom w Krakowie najczęściej szukali do kupienia mieszkań 2-pokojowych. – Ponad 40 procent wyszukiwań dotyczyło mieszkań z dwoma pokojami. Najczęściej nasi użytkownicy określali maksymalną cenę do 300 tys. zł – informuje Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.
 
Drugie miejsce zajęły mieszkania 3-pokojowe z prawie 20-procentowym wynikiem wśród użytkowników serwisu Otodom w Krakowie. Wyszukiwane były głównie mniejsze lokale do 50 i 60 mkw. oraz cenie nieprzekraczającej 500 tys. zł.
 
Dorota Dwornik, serwis Otodom.pl
Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty S.A.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie