Mieszkanie dla studenta

06.07.2018 12:54  Raporty rynku nieruchomości
Mieszkanie dla studenta Po ogłoszeniu wyników tegorocznego egzaminu dojrzałości świeżo upieczeni maturzyści przystępują do wyboru uczelni wyższych. Dla przyszłych studentów wyjeżdżających do innego miasta jest to także czas poszukiwania stancji.
Z roku na rok rośnie oferta wynajmu mieszkań dla studentów. Dotyczy to głównie większych miast z bogatą ofertą akademicką. Młodych najemców można z reguły podzielić na dwie grupy: tych, którzy nie dostali przydziału w uczelnianym akademiku oraz tych którzy potrzebują większego komfortu i prywatności.  

Najpopularniejsze rozkładowe mieszkania

Niewielu studentów stać na wynajęcie kawalerki, dlatego też dobierają sobie współlokatorów i decydują się na dwu lub trzypokojowe mieszkania. Zdarzają się przypadki, gdy w celu obniżenia kosztów w jednym pokoju mieszkają dwie osoby, dotyczy to z reguły większych pomieszczeń.

Największym zainteresowaniem cieszą się rozkładowe mieszkania, czyli takie, w których każde pomieszczenie ma wejście z korytarza. - Tego typu układ jest rzadziej spotykany w nowym budownictwie, gdzie dominują pokoje z aneksami kuchennymi. Osoby, którym zależy na oddzielnych pokojach powinny więc skupić się na poszukiwaniu mieszkań np. w blokach z wielkiej płyty lub kamienicach. – Radzi Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.
Bliskość uczelni ma znaczenie
 
Naturalnie dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w pobliżu uczelni wyższych, z reguły są one jednak droższe niż te w podobnym standardzie, lecz w innej lokalizacji. Wyższy czynsz nie przeszkadza jednak studentom, którzy chcą mieć blisko na zajęcia. Tańszą alternatywą jest oczywiście poszukanie mieszkania w innej lokalizacji, należy jednak zwracać szczególną uwagę na połączenie komunikacyjne, najlepiej bezpośrednio z punktem docelowym – czyli uczelnią.
 
Wyższy standard mile widziany
 
Właściciele mieszkań zaczynają doceniać studentów, którzy stanowią coraz liczniejszą grupę najemców, dlatego też na przestrzeni lat można zauważyć znaczy wzrost standardu mieszkań oferowanych żakom. Wyremontowane i umeblowane mieszkania są na porządku dziennym. Coraz częściej właściciele mieszkań inwestują w lepszej jakości sprzęt AGD, zdając sobie sprawę, że konkurencja na rynku wynajmu mieszkań jest bardzo duża, dlatego też chcą wyróżnić się ze swoją ofertą.

Przykładowe oferty mieszkań dla studentów w serwisie Otodom.pl

Lokalizacja

Liczba pokoi

Powierzchnia

Czynsz

Opis

Warszawa, Bielany

3

60 m kw.

2900 zł

Rozkładowe mieszkanie po remoncie w pełni wyposażone.

Kraków, Krowodrza

2

40 m kw.

1500 zł

Wyposażone mieszkanie dla 2-4 studentów blisko Uniwersytetu Pedagogicznego.

Wrocław, Plac Grunwaldzki

2

36 m kw.

2000 zł

Mieszkanie przystosowane dla 4 studentów, zlokalizowane w pobliżu uczelni wyższych

Poznań, Łazarz

2

49 m kw.

1500 zł

Umeblowane mieszkanie dla 4 osób.

Lublin, Pana Tadeusza

3

50

2000 zł

Rozkładowe, w pełni umeblowane mieszkanie blisko uczelni wyższych.

Toruń, Os. Uniwersyteckie

3

48 m kw.

1300 zł

Rozkładowe mieszkanie przystosowane dla studentów, zlokalizowane przy UMK.

Źródło: Otodom.pl
 
Beata Kowalewska, serwis Otodom
Jarosław Skoczeń, Emmerson Realty S.A.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie