Pokój do wynajęcia od zaraz

14.03.2018 14:44  Raporty rynku nieruchomości
Pokój do wynajęcia od zaraz
Pojedyncze pokoje do wynajęcia nadal cieszą się sporym zainteresowaniem. Najemcami są głównie młodzi ludzie na studiach lub na początku swojej kariery zawodowej. 

Właściciele mieszkań raczej rzadko decydują się na osobny wynajem pokoi. Taka sytuacja z reguły podyktowana jest nagłą wyprowadzką jednego z lokatorów i chęcią zagospodarowania wolnego pomieszczenia. Często też poszukiwanie najemcy do opuszczonego pokoju spoczywa na barkach pozostałych lokatorów, którzy nie chcą płacić wyższej składki czynszu. 
- Na brak zainteresowania pokojami jednak nie można narzekać, ponieważ wynajęcie jednego pomieszczenia w mieszkaniu jest z reguły znacznie tańszym rozwiązaniem niż małej kawalerki.

Z tej opcji często korzystają studenci oraz osoby z ograniczonym budżetem. Zdarza się także, że na dany pokój jest tak duże zainteresowanie, że pozostali lokatorzy organizują specjalne castingi – twierdzi Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.
 
Plebiscyt na nowego lokatora ma na celu dopasowanie jego cech do oczekiwań i stylu życia pozostałych domowników. Jest to ważne, ponieważ pozwala uniknąć rozczarowań oraz przyszłych konfliktów. Właściciele także często zgadzają się na castingi, ponieważ liczą, że dobra adaptacja lokatorów pozwoli na dłuższy okres wynajmu wszystkich pokoi.
 
Oczywiście najpopularniejsze, ale też najdroższe są jednoosobowe pokoje nieprzechodnie, które oferują największą prywatność. Z reguły występują w starszym budownictwie, gdzie obowiązuje jasny podział pomieszczeń. Takie mieszkania cieszą się także zainteresowaniem kupujących, którzy chcą dostosować swoją ofertę do konkretnej grupy najemców. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się pokoje przechodnie oraz salony z aneksem kuchennym. Jeżeli pojawiają się na do wynajęcia, to za niższą kwotę niż pozostałe pokoje.
 
Przykładowe oferty pokoi do wynajęcia w serwisie Otodom
 
 

Lokalizacja

Cena wynajmu

Opis

Warszawa, Śródmieście

1050 zł/mc

Nowocześnie umeblowany pokój w wyremontowanym mieszkaniu niedaleko Politechniki Warszawskiej i metra.

Poznań, Piątkowo

570 zł/mc

Dobrze wyposażony pokój o powierzchni 12 m2 w 6-pokojowym mieszkaniu na wysokim parterze.

Gdańsk, Przymorze

699 zł/mc

Pokój o pow. 9 m2, wyposażony w telewizor w świeżo wyremontowanym mieszkaniu.

Kraków, Krowodrza

470 zł/mc

Pokój z aneksem kuchennym oraz balkonem w mieszkaniu o wysokim standzie.

Wrocław, Psie Pole

750 zł/mc

Pokój o powierzchni 9 m2 z garderobą w dwupokojowym mieszkaniu.

Źródło: Otodom
 
Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Wynajem pokoi to chyba najlepsza obecnie opcja. Oczywiście w takim przypadku potrzeba dobrego lokalu, najlepiej dużego (4 pokoje) który można fajnie podzielić. Oczywiście lokalizacja jest ważna. Sam mam mieszkanie w kamienicy we Wrocławiu, plisko uczelni, więc student ma blisko. Co prawda nie wynajmuję samodzielnie, tylko z pomocą DJN. Bo tak jest po prostu bezpieczniej. Nie martwię się o lokal, o jego ubezpieczenie i możliwe zniszczenia. To wszystko jest na ich głowie.

    ~Budzyński   (8 kwietnia o 13:16)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie