Wtórny rynek mieszkaniowy w Warszawie jest najbardziej rozproszony

04.02.2019 12:34  Raporty rynku nieruchomości
Wtórny rynek mieszkaniowy w Warszawie jest najbardziej rozproszony
Mokotów odpowiada za 17% wszystkich mieszkań, które zostały wystawione na sprzedaż przez dotychczasowych właścicieli w Warszawie. Oznacza to, że w stolicy oferta lokali z rynku wtórnego jest mniej skoncentrowana w jednym rejonie miasta, niż ma to miejsce w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. 
 
W Krakowie Stare Miasto

Jeśli szukasz mieszkania z drugiej ręki w Warszawie, to pomyśl o Mokotowie. Tam oferta takich lokali jest najbogatsza, co szóste mieszkanie na stołecznym rynku znajduje się w tej dzielnicy. Najtrudniej jest znaleźć odpowiednie M na terenie Wesołej. Cała podaż takich nieruchomości na terenie tej dzielnicy to mniej niż 20 lokali.

Zobacz także: Polacy polują na nieruchomości w górach (zwłaszcza w ferie)
 
W Krakowie co czwarte mieszkanie, które zostało wystawione na sprzedaż, znajduje się w budynku zlokalizowanym na Starym Mieście. Ze względu na swoje centralne usytuowanie i, przede wszystkim, otaczającą wkoło historię oraz instytucje kultury, teatry i muzea, cieszy się ono największym zainteresowaniem osób kupujących mieszkania. Zwłaszcza tych, którzy nabywają nieruchomości z myślą o lokacie kapitału. Agata Polińska z serwisu Otodom podkreśla, że „lokal mieszkalny na Starym Mieście daje spore możliwości zarobku na najmie, i to nawet mimo wysokich cen za mkw. powierzchni w tym rejonie miasta. Obecnie popularny jest w szczególności najem krótkoterminowy, który w grodzie Kraka przekłada się na nawet kilkukrotnie większe zyski, niż jego tradycyjna forma. Duża liczba turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy sprawia, że ze znalezieniem chętnych na wynajęcie nieruchomości na jedną, dwie lub trzy noce na terenie Starego Miasta, nie ma większych problemów”. Na drugim końcu zestawienia w królewskim mieście znajdują się Łagiewniki, gdzie tylko mieszkań czeka na nowych właścicieli.

Dzielnice z największą i najmniejszą ofertą z rynku wtórnego w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu

Miasto

Dzielnica z największą ofertą

Oferta

Dzielnica z najmniejszą ofertą

Oferta

Warszawa

Mokotów

1 323

Wesoła

19

Kraków

Stare Miasto

908

Łagiewniki

16

Wrocław

Krzyki

717

Psie Pole

168

Poznań

Grunwald

315

Nowe Miasto

94

Opracowanie Emmerson Realty dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom.
Krzyki i Grunwald

We Wrocławiu najwięcej, bo 717 mieszkań, które czekają na chętnych jest usytuowanych na terenie dawnej dzielnicy Krzyki. „Z kolei najmniejsza liczba lokali, wynosząca 168, czyli mniej niż jedną dziesiątą całkowitej podaży, dostępna jest na Psim Polu. W stolicy Wielkopolski najłatwiej znaleźć używane cztery ściany na terenie dawnej dzielnicy Grunwald. Można tam przebierać w 315 lokalach, co stanowi obecnie około 40% całego poznańskiego rynku. Na obszarze Nowego Miasta podaż na wtórnym rynku mieszkaniowym wynosi 94 mieszkania” – podaje Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom.
 
Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZ%ĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Mieszkania na rynku wtórnym w Warszawie kosztuję już prawie tyle samo co te nowe, jakbym miała kupić używane i remontować je i przebudować je do swoich potrzeb to taniej wyniesie mnie zakup nowego mieszkania na osiedlu Centro Ursus

  ~rica   (8 czerwca o 08:50)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Ja wynajmuję mieszkanie na Mokotowie w Warszawie i to jest bardzo opłacalna inwestycja. Z doświadczenia mogę też doradzić, wynajęcie firmy, która ogarnia wszystkie sprawy wynajmu mieszkania i wszystkie kwestie z tym związane, nawet wszelkie awarie. Dzięki temu mieszkając za granicą, nie muszę się w ogóle tym martwić, bo firma IMMO4Rent.pl za mnie się wszystkim zajmuje.

  ~Mariusz80   (28 maja o 11:28)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie